W niedzielę około godziny 19., w pobliżu stacji PKP Wołomin doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia kolejowego. Pociąg PKP Intercity, kursujący na trasie Białystok – Łódź Fabryczna, potrącił osobę, która wtargnęła na torowisko. Pomimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych, poszkodowanego nie udało się uratować.
Dramatyczne chwile na torach
Pieszy wtargnął na tory wprost pod nadjeżdżający skład Intercity „ESPERNATO”. Siła uderzenia była tak duża, że ofiara poniosła śmierć na miejscu. Ze względu na rozległe obrażenia, służby początkowo nie były w stanie określić ani wieku, ani płci poszkodowanego.
Służby w akcji – zabezpieczenie miejsca zdarzenia
Natychmiast po zgłoszeniu na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej oraz funkcjonariuszy policji, którzy pod nadzorem prokuratury rozpoczęli czynności dochodzeniowe. Wstępne ustalenia wskazują na możliwość wtargnięcia pieszego na torowisko bez wcześniejszego upewnienia się co do nadjeżdżających składów, jednak dokładne okoliczności zdarzenia będą przedmiotem dalszego postępowania.
Utrudnienia w ruchu kolejowym
W wyniku wypadku tory zostały całkowicie zablokowane, co wymusiło zmiany w organizacji ruchu kolejowego.
Apel o ostrożność
Tragiczne wydarzenie w Wołominie po raz kolejny zwróciło uwagę na kwestie bezpieczeństwa na torach. Służby apelują do wszystkich użytkowników infrastruktury kolejowej o przestrzeganie przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności przy przekraczaniu torów. Każde nieostrożne wejście na teren kolejowy może skończyć się tragedią, a chwila nieuwagi niesie ze sobą nieodwracalne konsekwencje.
Dochodzenie w sprawie potrącenia trwa, a prokuratura będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia.
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zderzenie czołowe dwóch aut w Stanisławowie Pierwszym. Trzy osoby poszkodowane.
Poranna tragedia na drodze powiatowej. Czołowe zderzenie zakończone śmiercią
Tragiczny wypadek w Prabutach. Czołowe zderzenie na oblodzonej drodze – jedna osoba nie żyje, pięć rannych
Prokuratura Okręgowa przejmuje sprawę dotyczącą wyłudzeń odszkodowań komunikacyjnych
Wypadek ciężarówki na DK63. Ranny 32-latek
Tragiczny wypadek w Wyglądałach. Samochód uderzył w drzewo – jedna osoba nie żyje
Nieodpowiedzialny kierowca wyprzedził na przejściu…nieoznakowany radiowóz
20 ton peletu i ponad 20 tys. zł straty – ostrzegamy mieszkańców
Tu zawsze liczy się czas
Nieodpowiedzialna zabawa z bezpieczeństwem pasażerów
Kradzież na plebanii- podejrzany zatrzymany i tymczasowo aresztowany
„Czyste Ferie 2026” – ponad 13 kilogramów narkotyków zabezpieczonych oraz 224 osoby zatrzymane
Z narkotykami, bez uprawnień. 19- latek odpowie przed sądem
Nocny pożar przy DK92. Płomienie strawiły kontener biurowy w Paprotni

