Policjanci z otwockiej drogówki błyskawicznie zareagowali na zgłoszenie i zatrzymali jadącego szlaczkiem kierowcę ciągnika siodłowego. Mężczyzna był na tyle pijany, że jechał z częściowo zasłoniętą roletą na przedniej szybie, przez co nie widział całej drogi przed sobą. Na dodatek miał problemy z pamięcią oraz rzeczywistym postrzeganiem otoczenia. Wobec 52-latka zostało zastosowane postępowaniem w trybie przyśpieszonym. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
W ubiegły weekend podczas prowadzonych przez otwocką drogówkę działań trzeźwość, policjanci zatrzymali w sumie 12 pijanych lub pod wpływem środków odurzających kierowców. Wśród nich był 52-letni obywatel Białorusi, kierujący zespołem pojazdów składających się z ciągnika siodłowego oraz naczepy.

O odpowiedzialności, jaką niesie za sobą praca zawodowego kierowcy, nie trzeba nikogo przekonywać. Kierowca podczas trasy musi być skupiony i skoncentrowany na drodze, gdy czuje się zmęczony odbywa specjalny postój, by móc dalej bezpiecznie kontynuować podróż. 52-latek miał jednak inny sposób na „zrelaksowanie się” w długiej trasie.
Policjanci dostali zgłoszenie o kierowcy samochodu ciężarowego, który porusza się DK 50 w stronę Kołbieli. Kierowca miał jechać szlaczkiem, zajeżdżając drogę kierowcom jadącym z naprzeciwka, stwarzając ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci wypatrzyli pojazd w na wysokości Kołbiel i natychmiast zatrzymali go do kontroli.

Siedzący za kierownicą 52-latni obywatel Białorusi był na tyle pijany, że miał problemy z pamięcią i rzeczywistym postrzeganiem otoczenia. Mężczyzna podczas badania wydmuchał ponad 2,7 promila alkoholu. Kierowca jechał z częściowo zasłoniętą roletą na przedniej szybie, przez co nie widział całej drogi przed sobą. Obok fotela kierowcy policjanci znaleźli worek pełen puszek po piwie. 52-latek został zatrzymany.
Mężczyzna przyznał się, że spożywał alkohol.
Z uwagi na to, że mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku, a zebrany w postępowaniu przygotowawczym materiał dowodowy nie budził wątpliwości co do winy mężczyzny, zastosowano tryb przyśpieszony. Oznacza to, że będzie on niezwłocznie doprowadzony na rozprawę sądową, która musi odbyć się w ciągu 48 godzin od zatrzymania.
podkom. Patryk Domarecki/ea/KPP w Otwocku
Więcej wiadomości z Mazowsza
Kupowali przez internet, stracili pieniądze. Uwaga na oszustwa zakupowe
Pięć wypadków i siedem osób rannych
29- latek zatrzymany po kradzieży roweru elektrycznego. Na posesji ukrywał kolejne skradzione jednoślady
Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu
Uwierzyła w wysokie zyski z inwestycji. Straciła blisko 84 tysięcy złotych
Dramat na rozlewiskach Bugu w Kuligowie. Poszkodowany wydobyty z wody, ratownicy podjęli reanimację
1000 złotych mandatu dla ojca za jazdę 12-latka bez uprawnień
Przełom w sprawie rozboju i włamania. Karczewscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i przejęli znaczne ilości narkotyków.
Kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, posiadał sześć dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów. 45-latek z zarzutami i dozorem policji
Młodzi policjanci nie zawahali się ani chwili
Nietrzeźwy kierowca próbował uciec po kolizji. Odnalazł go pies służbowy
Pięciu obywateli Gruzji trafiło do aresztu za rozbój
Finał niebezpiecznych rajdów w Internecie. Policjanci przerwali „live’a” nastolatka
Bestialstwo wobec bezbronnych szczeniąt. Ktoś obciął im uszy „na żywca”

