Kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna grozi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Z takimi konsekwencjami musi się liczyć zatrzymany przez wołomińską drogówkę 45- letni kierowca hondy. Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do hasła „JADĘ – NIE PIJĘ!”.
Wczoraj ( 20.03.2025 r. ) przed godziną 17:00, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali na terenie Radzymina, w związku z nietrzeźwym kierującym.
Dzięki właściwej reakcji obywatela zatrzymali 45- latka, który na terenie miasta jechał hondą, znajdując się pod wpływem akoholu. Badanie kierowcy wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci już zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, niedługo czekają go surowe konsekwencje karne i finansowe.
Za przestępstwo określone w artykule 178a par. 1 kk dotyczącym kierowania w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 3.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialną jazdę. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie ludzie.
W przypadkach, w których istnieje uzasadnione podejrzenie prowadzenia pojazdu przez pijanego kierowcę, należy niezwłocznie informować Policję.
Oprac. MK / KPP w Wołominie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zderzenie autobusu z tramwajem. Są ranni, akcja służb na Rondzie Waszyngtona
Fatalny manewr 80-latka. Wyprzedzał ciągnik rolniczy i doprowadził do czołowego zderzenie z ciężarówką. Trzy osoby trafiły do szpitala.
Pijany zatrzymał się na ogrodzeniu kapliczki. A to dopiero początek jego problemów
Ukrywał się miesiącami przed wyrokiem za pedofilię. Policja dopadła go w kilkadziesiąt sekund
Nielegalny wyścig na S7. Dwóch kierowców odpowie za przestępstwo
Groźny wypadek w Sochaczewie. Samochód zakończył jazdę na ścianie budynku
Stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym
Pieniądze w zamrażalniku i „zaufany” człowiek, który miał ich pilnować – areszt za kolejne oszustwo
Policjanci drogówki zatrzymali kobietę poszukiwaną czerwoną notą Interpolu
Sprawcy rozboju z niebezpiecznym narzędziem trafili na 3 miesiące do aresztu
Gwałtowny pożar i śmierć czterech mężczyzn. Ruszyło śledztwo prokuratury
Tragedia na DK62. 19-latek uderzył w drzewo – zginął na miejscu
Kolejne groźne zdarzenie z udziałem jednośladu
Volkswagen odzyskany, 32-latek z zarzutami

