Sukcesy zawodników SameJudo na XXXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sukcesy zawodników SameJudo na XXXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli nic innego jak Mistrzostwa Polski Kadetów – zawodników w kategorii wiekowej U18. Gospodarzem tegorocznych mistrzostw był Białystok – w dniach 26-27 kwietnia najlepsi judocy z całej Polski zjechali by walczyć o to upragnione trofeum – złoty medal Mistrzostw Polski.

Nie mogło zatem zabraknąć i naszych zawodników. Klub SameJudo był reprezentowany przez 9 zawodniczek oraz 7 zawodników – byliśmy jedną z najliczniejszych reprezentacji, a to już samo w sobie jest powodem do dumy, gdyż możliwość udziału w tych zawodach sportowcy musieli sobie uprzednio wywalczyć.

112 klubów – 172 zawodników oraz 120 zawodniczek – Najlepsi z najlepszych w swojej kategorii wiekowej z całej Polski. Powiedzieć, że poziom sportowy był wysoki, to jak nic nie powiedzieć.

Wielki szacunek należy się naprawdę wszystkim uczestnikom za niezwykłe serce do walki, sportowy charakter i wybitne umiejętności techniczne.

Pierwszy dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to przede wszystkim świetne występy naszych dziewczyn. Tego dnia na miejscach punktowanych znalazły się trzy nasze reprezentantki:
🥉 Karolina Kononiuk (kat. -52 kg) zdobyła brązowy medal;
🥉 Olga Cibor (kat. -57 kg) również wywalczyła miejsce na trzecim stopniu podium;
👏 Julia Papaj po ciężkich i niezwykle ambitnych walkach zakończyła zawody na  7. miejscu.

W drugim dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek Młodszych, zdobywamy aż 3 złote i 1 brązowy medal!
Ten dzień zdecydowanie należał do nas!
🥇 Mistrzynią Polski w kategorii do 40 kg została Marysia Marczak
🥇 Mistrzem Polski w kategorii do 46 kg został Albert Pak
🥇 Mistrzem Polski w kategorii do 50 kg został Bartłomiej Dobrowolski
🥉 Brązowy medal w tej samej kategorii (do 50 kg) zdobył Yehor Koshelev

Tegoroczny OOM to historyczny wynik naszego Klubu – 3 złote oraz 3 brązowe medale. SZEŚĆ KRĄŻKÓW na imprezie tego kalibru to naprawdę znakomity wynik – na tyle dobry, żeby zapewnić nam pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej tych zawodów.

Brawo zawodnicy, brawo trenerzy, brawo rodzice, barwo cała wielka rodzina SAMEJUDO!
To piękny wynik i nagroda za 10 lat ciężkiej pracy — a przecież jesteśmy jeszcze młodym Klubem!

Dominik Stuldych – UKS „SameJudo”

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Roboty drogowe na trasie Chrzęsne – Sulejów – Jadów

Roboty drogowe na trasie Chrzęsne – Sulejów – Jadów

22 czerwca 2026 r. rozpoczęły się prace związane z wykonaniem nowej nakładki asfaltowej na drodze powiatowej. Roboty obejmą odcinki: Chrzęsne – Sulejów – [...]
0 komentarzy
Marki - Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki

Marki – Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki

Za nami 62. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie, które w dniach 18-21 czerwca odbyły się w Łodzi. Najważniejszą informacją dla całej rodziny [...]
0 komentarzy
Marcovia Mistrzem Polski w beach korfballu

Marcovia Mistrzem Polski w beach korfballu

20 czerwca, w samym sercu Warszawy, na plaży Poniatówka, marecka drużyna po raz kolejny udowodniła, że należy do absolutnej krajowej czołówki. W niezwykle [...]
0 komentarzy
Ząbki - Burmistrz Małgorzata Zyśk z Wotum Zaufania i Absolutorium

Ząbki – Burmistrz Małgorzata Zyśk z Wotum Zaufania i Absolutorium

Podczas  Sesji Rady Miasta Ząbki Burmistrz Miasta Małgorzata Zyśk otrzymała Wotum Zaufania oraz Absolutorium. To bardzo ważna decyzja Rady Miasta, która oznacza pozytywną [...]
0 komentarzy

19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu

W miniony weekend, od 19 do 21 czerwca 2026 r., na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 19 wypadków drogowych, w których 22 osoby [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.