Policjanci z Bielan zatrzymali 32-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę, którzy opiekowali się swoim miesięcznym dzieckiem, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że mieli we krwi 2,8 i 2,7 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu obywatele Ukrainy usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Chłopiec został przewieziony do szpitala, a decyzją sądu trafił do pieczy zastępczej.
Tuż przed godziną 15:00 oficer dyżurny bielańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od przypadkowych świadków, że pod jednym ze sklepów przy ulicy Staffa znajdują się dwie osoby w stanie nietrzeźwości, które opiekują się malutkim dzieckiem.
Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Pod wskazanym adresem policjanci zastali mężczyznę stojącego przy wózku dziecięcym oraz kobietę leżącą na chodniku, niezdolną do samodzielnego wstania.
Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, a lekarze zdecydowali o przewiezieniu miesięcznego chłopca do szpitala na badania.
Opiekunowie małoletniego zostali zatrzymani i przewiezieni do bielańskiej komendy, gdzie osadzono ich w policyjnych celach. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie, a kobieta – 2,8 promila.
Po wytrzeźwieniu obywatele Ukrainy usłyszeli zarzuty narażenia swojego małoletniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w sytuacji, gdy mieli obowiązek sprawować nad nim opiekę. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy Warszawa Żoliborz zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór.
Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza, Wydział Rodzinny i Nieletnich, zdecydował o umieszczeniu dziecka w pieczy zastępczej.
podinsp. Elwira Kozłowska/bś / KS Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Terytorialna Służba Wojskowa na Mazowszu – dołącz do 5MBOT!
Czołowe zderzenie osobówek w Cybulicach Małych
Nieprawidłowy transport zatrzymany na S8
Obiecali uniwersalną protezę zębową. Przysłali zabawkowe zęby
Osobówka ścięła latarnię i wylądowała w rowie
Kradli jednoślady – złodziejski duet namierzony i zatrzymany
Trzech poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych tego samego dnia
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa

