Nowa stacja uzdatniania wody w Kobyłce już działa

Nowa stacja uzdatniania wody w Kobyłce już działa

W Kobyłce oficjalnie oddano do użytku nową stację uzdatniania wody. To inwestycja, która zwiększy bezpieczeństwo wodne miasta, ale również stanowi ważny krok w kierunku uniezależnienia się od dotychczasowego źródła zaopatrzenia z terenu Wołomina.

Uroczystość otwarcia była okazją do podkreślenia znaczenia rozwoju infrastruktury komunalnej w kontekście poprawy jakości życia mieszkańców i wzmocnienia samowystarczalności lokalnych samorządów.

Symboliczne otwarcie z udziałem władz

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych szczebla gminnego i powiatowego. Wstęgę przecięli m.in. burmistrz Kobyłki Konrad Kostrzewa, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Kobyłce oraz starosta wołomiński Arkadiusz Werelich. Towarzyszyli im radni powiatowi i miejscy, w tym wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wołomińskiego Karina Jaźwińska.

Jak zaznaczył podczas przemówienia starosta, każda lokalna inwestycja, szczególnie w infrastrukturę techniczną, przekłada się bezpośrednio na rozwój całego regionu. Podziękował jednocześnie wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację projektu – od pomysłu po wykonanie.

Technologia i niezależność – nowe standardy dla miasta

Nowa stacja uzdatniania wody została zaprojektowana tak, by odpowiadać na aktualne potrzeby mieszkańców oraz wyzwania przyszłości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwa jest wydajna i zoptymalizowana praca obiektu, który jest w stanie uzdatnić nawet 120 tysięcy litrów wody na godzinę. Infrastruktura obejmuje również dwa zbiorniki zapasowe na wodę gotową do dystrybucji, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie w przypadku zwiększonego zapotrzebowania lub ewentualnych awarii.

Obecnie PGK Kobyłka zarządza siecią wodno-kanalizacyjną o łącznej długości przekraczającej 220 kilometrów, której nowa stacja stała się integralnym elementem. To strategiczne wzmocnienie lokalnej sieci wodociągowej, które znacząco podnosi jakość usług dla mieszkańców.

Nowa jakość życia w Kobyłce

Z punktu widzenia mieszkańców, inwestycja ta to nie tylko techniczna modernizacja, ale także realne poczucie większego komfortu i bezpieczeństwa. Niezależne źródło wody dla miasta oznacza większą stabilność dostaw, lepszą kontrolę nad jakością i szybszą reakcję na ewentualne problemy w systemie.

Zarówno władze gminne, jak i powiatowe, zgodnie podkreślają, że rozwój infrastruktury to nie luksus, lecz konieczność – szczególnie w dynamicznie rozwijających się ośrodkach miejskich, takich jak Kobyłka. Nowa stacja uzdatniania wody jest tego najlepszym dowodem.

Nowoczesność, niezależność i jakość – tak można podsumować główne atuty nowo uruchomionego obiektu. To kolejny krok w stronę efektywnego zarządzania zasobami, który przynosi wymierne korzyści całej lokalnej społeczności.

Więcej informacji z Kobyłki

324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej

324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej

Kobyłka otrzyma łącznie 324 tys. zł z kolejnych środków rozdysponowanych przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na dwa zadania: cyfryzację obsługi Punktu [...]
0 komentarzy
Kobyłka - 20 czerwca - Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

Kobyłka – 20 czerwca – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – pierwsze ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności [...]
0 komentarzy

Zabiegi pielęgnacyjne przy pomniku przyrody w Kobyłce. Lipa przy ul. Chałubińskiego pod opieką specjalistów

Przy ul. Chałubińskiego w Kobyłce przeprowadzono prace pielęgnacyjne przy pomniku przyrody — lipie drobnolistnej. 16 czerwca mieszkańcy mogli zauważyć ekipę zajmującą się drzewem, [...]
0 komentarzy
MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!

MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!

Kobyłka po raz kolejny udowodniła, że jest miejscem, w którym rodzą się wielkie sportowe talenty. Zawodnicy MKS Wicher Kobyłka wrócili z Pucharu Świata [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy

Kobyłka – Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy

Do Kobyłki wróciła wyjątkowa pamiątka związana z historią  miasta. Po 98 latach do rodzinnej miejscowości powrócił Łańcuch Urzędowy należący do pierwszego wójta gminy [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.