Zielonka – Inauguracja roku akademickiego Zielonkowskiego UTW

Zielonka - Inauguracja roku akademickiego Zielonkowskiego UTW

Uroczysta inauguracja 22. roku akademickiego Zielonkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyła się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. Po wakacyjnej przerwie słuchacze znów spotkali się, by wspólnie rozpocząć kolejny rok zajęć, spotkań i wykładów. W wydarzeniu uczestniczyli Burmistrz Miasta Zielonka Kamil Michał Iwandowski, Zastępca Burmistrza Tomasz Pieloszczyk, Sekretarz Miasta Renata Jóźwiak i Skarbnik Anna Hrynkiewicz, a także dyrektorzy miejskich jednostek oraz szkół.

Uroczystość otworzyli Dyrektor Centrum Aktywności Seniora Mariusz Dorot oraz koordynatorka Zielonkowskiego UTW Małgorzata Kaczmarska. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu Rzeczypospolitej Polskiej zabrzmiała tradycyjna „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu zespołu wokalnego Perfetto. To wyjątkowa pieśń, która od lat towarzyszy inauguracjom, nadając im podniosły ton i przypominając o akademickiej tradycji.

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Zielonka Kamil Michał Iwandowski, który mówił o ciągłym rozwoju Zielonkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i rosnącym zainteresowaniu zajęciami, co – jak podkreślił – bardzo cieszy. Zwrócił uwagę, że z roku na rok oferta UTW staje się coraz bogatsza i lepiej odpowiada na potrzeby słuchaczy.

Natomiast Sekretarz Miasta Renata Jóźwiak życzyła uczestnikom, by nowy rok akademicki był czasem rozwijania pasji, zdobywania nowych doświadczeń i spotkań, które inspirują do działania.

Jednym z najbardziej uroczystych punktów inauguracji było ślubowanie słuchaczy, kiedy to wybrzmiały słowa wypowiadane przez studentów UTW:

„Przyjmując ponad dwudziestoletnią tradycję oraz zobowiązania wspólnoty akademickiej, z dumą i poczuciem odpowiedzialności przyjmuję zaszczytne miano słuchacza Zielonkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.”

W sali rozbrzmiała pieśń „Gaudeamus igitur” – hymn środowiska akademickiego, który podkreślił uroczysty charakter wydarzenia. Zwieńczeniem uroczystości był wykład inauguracyjny pt. „Edukacja obywatelska bez wiekowych barier”, który wygłosił prof. Tomasz Słomka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Całe wydarzenie zakończyliśmy muzycznym akcentem. Na scenie Ośrodka Kultury i Sportu wystąpił fantastyczny duet – skrzypek Maksymilian Grzesiak i pianista Mikołaj Ferenc. Ten wyjątkowy koncert był pięknym podsumowaniem całej inauguracji bardzo ciepło przyjętym przez publiczność.

Różnorodny i inspirujący semestr zimowy w UTW

Pierwsze zajęcia słuchacze rozpoczną już w przyszłym tygodniu. Program na semestr zimowy zapowiada się naprawdę ciekawie. Nadchodzące miesiące będą przepełnione różnorodnymi tematami i spotkaniami z inspirującymi gośmi. Wśród zaplanowanych spotkań znajdą się wykłady o nowoczesnych technologiach i klimacie, muzyce Fryderyka Chopina, historii Polski, a także o relacjach międzyludzkich i komunikacji. Będzie też miejsce na podróże – te geograficzne, jak wykład na temat Argentyny i Chile, i te bardziej symboliczne, przez świat sztuki i kultury.

Aby dołączyć do ZUTW, wystarczy:

  • zgłosić się do Centrum Aktywności Seniora przy ul. Przemysłowej 4 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00
  • zadzwonić pod numer telefonu 501 265 369
  • wysłać e-mail na adres: utw@zielonka.pl

Opłata semestralna wynosi 120 zł i obejmuje udział we wszystkich zajęciach. Dla osób, które nie są członkami UTW, istnieje możliwość uczestnictwa w wybranych wykładach – koszt jednego wykładu to 20 zł.

 

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Ferie zimowe w Zielonce – sprawdź kulturalny program atrakcji dla dzieci i rodziców!

Ferie zimowe w Zielonce – sprawdź kulturalny program atrakcji dla dzieci i rodziców!

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe – wyczekiwana przez uczniów sezonowa przerwa, która w tym roku w powiecie wołomińskim potrwa od 19 stycznia [...]
0 komentarzy
Zielonka - Zmiana godzin pracy PSZOK od 12 do 16 stycznia

Zielonka – Zmiana godzin pracy PSZOK od 12 do 16 stycznia

Ze względu na chorobę pracownika, PSZOK w dniach 12-16 stycznia będzie pracował w zmienionych godzinach. 12.01 – nieczynne 13.01 – 7:00 – 13:00 [...]
0 komentarzy
Zielonka - Koncert zespołu Golec uOrkiestra

Zielonka – Koncert zespołu Golec uOrkiestra

18 stycznia Zespół Golec uOrkiestra wykona najpiękniejsze kolędy i pastorałki specjalnie dla mieszkańców Zielonki. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp na wydarzenie [...]
0 komentarzy
Zielonka - Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta

Zielonka – Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta

Święto Objawienia Pańskiego, czyli inaczej Trzech Króli, to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich w Polsce. Nieodłącznym elementem tego dnia jest barwny Orszak, który [...]
0 komentarzy
Zielonka - zima w mieście - służby w gotowści

Zielonka – zima w mieście – służby w gotowości

Odśnieżarki, zamiatarki i posypywarki – to specjalistyczny sprzęt, który wyjeżdża na zielonkowskie ulice i chodniki, gdy pojawi się śnieg lub gołoledź. Tak też [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.