Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w ubiegłym tygodniu (14.10), na trasie S7 w rejonie miejscowości Pepłowo. Kierujący audi, 52-letni obywatel Rumunii, w ostatniej chwili postanowił skręcić w zjazd prowadzący na MOP Pepłowo. Wykonując gwałtowny manewr, zmienił pas ruchu bez upewnienia się co do bezpieczeństwa i zajechał drogę ciężarowemu dafowi. Publikujemy nagranie ku przestrodze.
Zderzenia ze zwierzętami leśnymi. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach
Zatrzymania po pościgu na trasie S8 [wideo]. Udaremniona próba przemytu nielegalnych imigrantów
Po zderzeniu z pojazdem ciężarowym, osobówka uderzyła w bariery ochronne. Kierowca dafa nie odniósł obrażeń. Dwoje pasażerów samochodu osobowego, 47-letnia kobieta oraz 14-letnie dziecko, zostali przewiezieni do szpitala w Ciechanowie. Sytuacja zakończyła się mandatem w wysokości 1500 zł dla 52-latka, kierującego audi. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
Policja apeluje do kierowców o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Gwałtowne manewry na drogach ekspresowych to ogromne ryzyko – nawet drobny błąd może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, by decyzje o zjeździe z trasy podejmować z wyprzedzeniem i zawsze sygnalizować zmianę pasa ruchu.
Autor: asp.szt. Anna Pawłowska / Policja Mazowiecka
Ucieczka, podpalenie i szybka akcja policji. Pijany 40-latek zatrzymany
Więcej wiadomości z Mazowsza
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. 18-latek trafił do szpitala śmigłowcem LPR
Niewybuchy w ziemiach Mazowsza
Policja poszukuje świadków potrącenia pieszej ze skutkiem śmiertelnym
Uwaga na oszustów podszywających się pod Zastępcę Dyrektora Biura Kryminalnego KGP
Ciężarówka na boku na DK92
Wyrok Sądu w sprawie Marzeny K., matki niepełnosprawnego Kacpra oskarżonej o usiłowanie zabójstwa
Tragiczny wypadek na DK50

