Najpierw była informacja od obywatela, zaraz potem błyskawiczna mobilizacja i współpraca wszystkich policjantów naszej komendy. Dzięki temu niedługo po zgłoszeniu, dwoje podejrzanych o związek z zabójstwem 44-latka było w rękach Policji. 22-latka i 37-latek trafili do policyjnych cel. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Południe zarzuty. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt, kobieta została objęta policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.
Zgłoszenie pochodziło od obywatela, dotyczyło podejrzenia, że doszło do zabójstwa. Telefonujący pod numer alarmowy mężczyzna poinformował, że usłyszał słowa „chyba go zabiłeś”, wypowiedziała je kobieta do swojego partnera.
Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Błyskawiczne ustalili niezbędne fakty i rozpoczęli poszukiwanie podejrzewanej o związek z całym zdarzeniem pary.

Wszyscy policjanci pełniący służbę w komendzie wspólnie skoordynowali siły i dzięki temu błyskawicznie dotarli do miejsca, gdzie znajdowali się, 22-latka i 37-latek. Oboje zostali zatrzymani.
Jak się okazało w mieszkaniu w Wawrze najprawdopodobniej doszło do zabójstwa 44-latka.
W sprawie śledczy zgromadzili obszerny materiał dowodowy. Doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Południe zatrzymani usłyszeli zarzuty. Kobieta odpowie za nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, 37-latek z kolei za zabójstwo 44-letniego mężczyzny.

W sądzie wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt, 22-latka została objęta policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.
Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe.
podinsp. Joanna Węgrzyniak / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Rozpędzonym quadem ruszył na policjanta. 46-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza
Zderzenie osobówki z TIR-em w Mławie. Sygnalizacja nie działała, kobieta trafiła do szpitala
11 uszkodzonych elewacji bloków. Ostrołęccy kryminalni szybko zatrzymali sprawców zniszczenia mienia
Pracowity weekend strażaków z Sochaczewa. 13 interwencji, pożary aut, wypadki i ciężarówka w rowie
Policjant po służbie jako pierwszy na miejscu wypadku w Sokolnikach Suchych
10 wypadków i 35 nietrzeźwych kierowców. Niebezpieczny weekend na drogach Mazowsza
Nieletni na quadzie, pijany kierowca BMW i nietrzeźwy za kierownicą Audi – intensywny weekend przysuskich policjantów
Nietrzeźwy 18-latek dachował Oplem. Stracił prawo jazdy
Z siekierą groził sąsiadowi śmiercią i podpaleniem. 60-latek trafił do aresztu
Kradzież, mefedron i… rasowy królik. 19-latka z Legionowa wpadła w ręce mundurowych
Tragiczny wypadek w Nowej Małej Wsi. Ford uderzył w drzewo, 48-letnia kobieta nie żyje
20 tysięcy ton niebezpiecznych odpadów w Wołominie. Potrzeba około 200 mln zł i pilnych decyzji
500-lecie włączenia Mazowsza do Królestwa Polskiego. Nagrody dla uczniów i nauczycieli
Dachowanie na drodze Jabłonna Lacka–Gródek. Jedna osoba była uwięziona we wraku

