Pijany zatrzymał się na ogrodzeniu kapliczki. A to dopiero początek jego problemów

Pijany zatrzymał się na ogrodzeniu kapliczki

O ogromnym szczęściu może mówić 49-letni kierowca, który w minioną niedzielę doprowadził do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Mężczyzna, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania, uderzył w ogrodzenie kapliczki, dachował, a następnie oddalił się z miejsca. Został zatrzymany i już usłyszał zarzut w tej sprawie.

Zderzenie autobusu z tramwajem. Są ranni, akcja służb na Rondzie Waszyngtona

Fatalny manewr 80-latka. Wyprzedzał ciągnik rolniczy i doprowadził do czołowego zderzenie z ciężarówką. Trzy osoby trafiły do szpitala.

 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę  (22.03) około godziny 21:00. Wtedy to, dyżurny otrzymał zgłoszenie o poważnie wyglądającym zdarzeniu drogowym w Zaorzu (gm. Goworowo), z którego wynikało, że auto wbiło się w ogrodzenie kapliczki. Na miejsce natychmiast skierowano patrol Policji oraz służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem marki Nissan stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w ogrodzenie kapliczki, a następnie dachował. Po zdarzeniu oddalił się z miejsca.

Policjanci, prowadząc czynności, w krótkim czasie odnaleźli go w pobliżu miejsca zdarzenia, okazał się nim 49-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Od mężczyzny czuć było alkohol, miał bełkotliwą mowę i problemy z utrzymaniem równowagi. Mimo poważnych uszkodzeń pojazdu, nie odniósł poważnych obrażeń.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

49-latek, po badaniach lekarskich został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pobrano od niego również krew do dalszych badań na obecność alkoholu i środków odurzających.

Dzięki pracy policjantów i prokuratora, 49-latek usłyszał już zarzuty, w tym kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do których się przyznał. Odpowie również za jazdę bez wymaganych uprawnień.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą. Jedna nieodpowiedzialna decyzja może doprowadzić do tragedii.

nadkom. Tomasz Żerański/KMP Ostrołęka

Więcej wiadomości z Mazowsza

Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków

Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim poszukują świadków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło 14 czerwca br., około [...]
0 komentarzy
Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 58-letni rowerzysta, który wczoraj (22.06) na ul. Ciechanowskiej w Gąsocinie uderzył w pojazd Toyota. Mężczyzna nie [...]
0 komentarzy

Niebezpieczny manewr motocyklisty doprowadził do groźnego zdarzenia. Kierowca jednośladu ukarany wysokim mandatem karnym

Motocyklista doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego i odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca pojazdu osobowego trafił do szpitala. Policjanci namierzyli sprawcę i nałożyli na [...]
0 komentarzy

Blisko 130 kg krajanki tytoniowej zabezpieczone

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Miejskiej Policji w Radomiu na jednej z posesji na terenie powiatu radomskiego ujawnili tytoń bez [...]
0 komentarzy
Fałszywe prawo jazdy ujawnione podczas kontroli drogowej

Fałszywe prawo jazdy ujawnione podczas kontroli drogowej

Kilka dni temu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w miejscowości Pruszyn na drodze wojewódzkiej nr [...]
0 komentarzy
Szybko zapomniał o swojej deklaracji

Szybko zapomniał o swojej deklaracji

Nie miał prawa jazdy, był po alkoholu i doskonale wiedział, że nie powinien prowadzić, dlatego zapewniał policjanta, że nie zamierza wsiadać za kierownicę. [...]
0 komentarzy

Ponad promil alkoholu i próba wręczenia 4 400 złotych łapówki – 57-latek w rękach policjantów

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu przez otwocką drogówkę. 57-letni obywatel Ukrainy nie dość, że wsiadł za kierownicę Renault pod wpływem alkoholu, to [...]
0 komentarzy
Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego

Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-latek.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałkowy wieczór, 22 czerwca, w okolicach miejscowości Charzyny w gminie Raciąż. W zdarzeniu uczestniczyły dwa motocykle typu cross. [...]
0 komentarzy

19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu

W miniony weekend, od 19 do 21 czerwca 2026 r., na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 19 wypadków drogowych, w których 22 osoby [...]
0 komentarzy

Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Sokołowie Podlaskim

Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia Audi i Renault, do którego doszło w sobotę wieczorem na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Kupientyńskiej w [...]
0 komentarzy

Wypadek na DK57 w miejscowości Głódki

20 czerwca  przed godz. 14:00 w miejscowości Głódki doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby doznały obrażeń ciała i [...]
0 komentarzy
Kolizja ucieczka i blisko 1.7 promila alkoholu

Gdy alkohol za kierownicą przejmuje kontrolę – niebezpieczna jazda z 2 promilami zakończona kolizją

Pijany kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego z naprzeciwka Volkswagena. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 48-latka prawie 2 promile. [...]
0 komentarzy
Zdarzenie z udziałem motocyklisty - apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów

Zdarzenie z udziałem motocyklisty – apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było prawdopodobnie przyczyną zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło podczas minionego weekendu na terenie [...]
0 komentarzy
Poszukiwany był zarówno 46-latek jak i użytkowane przez niego auto

Poszukiwany był zarówno 46-latek jak i użytkowane przez niego auto

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tarczynie, w trakcie patrolu zwrócili uwagę na Toyotę z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. Okazało się, że pojazd widnieje w [...]
0 komentarzy
Groźna kolizja na ul. Płockiej. Sprawca miał 3,5 promila

Groźna kolizja na ul. Płockiej. Sprawca miał 3,5 promila

Miał 3,5 promila alkoholu w organizmie, jednak zdecydował się na jazdę samochodem i doprowadził do zderzenia z motocyklem. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Mieszkaniec [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.