Nowe władze Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jadowie wybrane

Nowe władze Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jadowie wybrane

18 czerwca 2026 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadowie odbył się Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Po tegorocznych zebraniach sprawozdawczo-wyborczych i wybraniu nowych zarządów na kadencję 2026-2031 we wszystkich jednostkach OSP z terenu gminy Jadów, przyszedł czas na wybór władz szczebla gminnego. W Zjeździe Miejsko-Gminnym uczestniczyli delegaci, którzy zostali wybrani jako reprezentanci swoich jednostek.

Podczas obrad podsumowano działalność Oddziału za minioną kadencję, omówiono najważniejsze sprawy związane z funkcjonowaniem jednostek OSP oraz dokonano wyboru władz Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jadowie na kadencję 2026–2031 Prezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jadowie został wybrany druh Rafał Rozpara. W działalności statutowej wspierać go będą wiceprezesi – druh Jacek Oniszk oraz druh Adam Nagórny.
Komendantem Miejsko-Gminnym został druh Marcin Zwierew, który będzie odpowiadał za dowodzenie, administrowanie i koordynację działalności operacyjnej jednostek OSP na terenie gminy oraz wspierał ich przygotowanie do działań ratowniczych. Funkcję Skarbnika objął druh Marek Tylus, natomiast Sekretarza druh Piotr Świeżak. Członkami Zarządu zostali druhowie Marek Ściborowski, Jacek Sulich, Dariusz Kokoszka oraz Wojciech Wejner.
Komisja Rewizyjna Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jadowie:
Przewodniczący – Kamil Wiśniewski
Wiceprzewodnicząca – Marlena Oniszk
Sekretarz – Magdalena Nagórna
Członkowie – Janusz Ciechomski, Barbara Kowalczyk
Podczas Zjazdu Gminnego ZOSP RP w Jadowie wybrano delegatów, którzy będą Naszymi reprezentantami na Zjeździe Powiatowym: Rafał Rozpara. Marcin Zwierew, Jacek Oniszk.
W zjeździe uczestniczyli również zaproszeni goście:
bryg. Edward Szymankiewicz – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie,
st. bryg. Wiesław Drosio -były Komendant Powiatowy PSP w Wołominie
Bożena Krasnodębska – Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Jadów,
Barbara Wójcik – Skarbnik Miasta i Gminy Jadów.

Więcej informacji z Gminy Jadów

Samotny spacerowicz szuka swojego człowieka

Samotny spacerowicz szuka swojego człowieka

W okolicach Sulejowa odłowiono błąkającego się psa, który kręcił się przy drodze powiatowej Sulejów–Kury, na wysokości lasu. Wygląda na to, że czworonożny wędrowiec [...]
0 komentarzy
Złote i Diamentowe Gody w Gminie Jadów. Uhonorowano małżeństwa z wyjątkowym stażem

Złote i Diamentowe Gody w Gminie Jadów. Uhonorowano małżeństwa z wyjątkowym stażem

W sobotę, 13 czerwca, w Gminie Jadów odbyła się uroczystość poświęcona parom małżeńskim, które od dziesięcioleci wspólnie idą przez życie. Spotkanie było okazją [...]
0 komentarzy
Cztery szczeniaki znalezione w lesie w Strachowie. Mała ekipa szuka własnych ludzi

Cztery szczeniaki znalezione w lesie w Strachowie. Mała ekipa szuka własnych ludzi

Cztery szczeniaki zostały znalezione w lesie w Strachowie. Teraz ta niewielka, merdająca ogonami drużyna szuka bezpiecznych domów i ludzi, którzy będą gotowi przyjąć [...]
0 komentarzy
Powiat Wołomiński planuje przyszłość. Trwa badanie opinii na potrzeby nowej strategii

Jadów – Ankieta dotycząca Programu Rewitalizacji Gminy Jadów

Rozpoczynamy prace nad nową Strategią Rozwoju oraz Gminnym Programem Rewitalizacji, a Twój głos jest nam niezbędny, by skutecznie zawalczyć o fundusze zewnętrzne na [...]
0 komentarzy
Pożar domu jednorodzinnego w Sulejowie. Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej, trwała walka o uratowanie budynku

Pożar domu jednorodzinnego w Sulejowie. Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej, trwała walka o uratowanie budynku

Do groźnego pożaru budynku mieszkalnego doszło we wtorkowe popołudnie w miejscowości Sulejów w gminie Jadów. Ogień bardzo szybko objął część domu jednorodzinnego, powodując [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.