70-letni rowerzysta trafił do szpitala po zdarzeniu drogowym, do którego doszło w środę na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z drogą wojewódzką nr 727 w Przysusze. Policjanci wstępnie ustalili, że rowerzysta prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z przysuskiej komendy.
Wczoraj, 5 sierpnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przysusze otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty na ul. Krakowskiej w Przysusze.
Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 70-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego, kierujący rowerem i jadący drogą wojewódzką nr 727 od strony Skrzyńska, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 69-letniemu mieszkańcowi powiatu przysuskiego kierującemu samochodem marki Suzuki, który poruszał się drogą krajową nr 12 od strony Radomia. W wyniku tego doszło do potrącenia rowerzysty.
70-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze prowadzą czynności mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności i przyczyn zdarzenia.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas zbliżania się do skrzyżowań. Rowerzyści należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego, dlatego nawet chwila nieuwagi lub nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Przestrzeganie przepisów i wzajemny szacunek na drodze to podstawa bezpieczeństwa.
Autor: sierż. Aleksandra Bałtowska/RJ
tekst i zdjęcia Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Kupowali przez internet, stracili pieniądze. Uwaga na oszustwa zakupowe
Pięć wypadków i siedem osób rannych
29- latek zatrzymany po kradzieży roweru elektrycznego. Na posesji ukrywał kolejne skradzione jednoślady
Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu
Uwierzyła w wysokie zyski z inwestycji. Straciła blisko 84 tysięcy złotych
Dramat na rozlewiskach Bugu w Kuligowie. Poszkodowany wydobyty z wody, ratownicy podjęli reanimację
1000 złotych mandatu dla ojca za jazdę 12-latka bez uprawnień
Przełom w sprawie rozboju i włamania. Karczewscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i przejęli znaczne ilości narkotyków.
Kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, posiadał sześć dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów. 45-latek z zarzutami i dozorem policji
Młodzi policjanci nie zawahali się ani chwili
Nietrzeźwy kierowca próbował uciec po kolizji. Odnalazł go pies służbowy
Pięciu obywateli Gruzji trafiło do aresztu za rozbój
Finał niebezpiecznych rajdów w Internecie. Policjanci przerwali „live’a” nastolatka
Bestialstwo wobec bezbronnych szczeniąt. Ktoś obciął im uszy „na żywca”

