Wystartował Kucykowy Puchar Mazowsza

W niedzielę (29 maja) w Pony Club Radzymin w Nowym Jankowie odbyły się pierwsze eliminacje z cyklu Kucykowy Puchar Mazowsza. Zawodnicy mieli możliwość startu w 6 konkursach. W zawodach wzięło udział 30 koni oraz 45 zawodników z 12 stajni z województwa mazowieckiegoPodczas I eliminacji do Kucykowego Pucharu Mazowsza zawodnicy startowali w sześciu konkurencjach: Pony Games z asekuracją, Pony Games samodzielne, Wszechstronny Konkurs Kucykowy oraz konkursy skokowe o wys. 40, 55, 70 cm.
Pierwszy konkurs był dość mocno oblegany z racji, że wiele startujących w nim dzieci pierwszy raz prezentowało swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością.
Zwycięzcą pierwszego konkursu Pony Games z asekuracją został Aleksandra Piotrkowicz na kucyku Hans z Ośrodek Rekreacji Konnej ?Kucykowa Zagroda? , drugie miejsce zajęła Alicja Mikita ponownie na kucyku Hans , która również reprezentowała Ośrodek Rekreacji Konnej ?Kucykowa Zagroda? , trzecie miejsce zajęła Oliwia Górnicka z Ranczo Oregon na Karinie.

2016-06-02_022042

Kolejny konkurs to Pony Games samodzielne. W tym konkursie dzieci już same, bez asekuracji musiały kierować kucykiem i przy okazji wykazać się szybkością i dokładnością.
W tym konkursie zwycięzcą został Hubert Aniołek z Pony Club Radzymin na kucyku Pinokio, drugie miejsce zajęła Aleksandra Ząbek ze Stajni Sarmacja na koniu Ozzi, 3 miejsce zajęła Aleksandra Piotrkowicz z Ośrodek Rekreacji Konnej ?Kucykowa Zagroda? na kucyku Piper.
Po zakończeniu 2 konkursu wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach otrzymały pamiątkowe medale.
Kolejnym konkursem był Wszechstronny Konkurs Kucykowy, gdzie zawodniczy mieli do pokonania trasę składającą się z elementów, Pony Games, ścieżki huculskiej, przeszkód crossowych i terenowych.
W tej konkurencji zwycięzcą został Hubert Aniołek z Pony Club Radzymin na Pinokiu, 2 miejsce przypadło Kornelii Naumiuk z Ośrodek Rekreacji Konnej ?Kucykowa Zagroda? na Hansie i 3 miejsce ponownie Kornelia Naumiuk na Piperze.
Kolejnym konkursem, który w znaczny sposób podniósł adrenalinę wśród zawodników i widzów zgromadzonych wokół parkuru był konkurs skokowy MINI, o wys. przeszkód do 40 cm.
Tutaj zwycięzcą została Amelia Saganowska na Egidzie ze Stajnia Rudnik, 2 miejsce Antonina Popiel na Malince i 3 miejsce Kasia Ludwiniak na koniu Majesti – Stajnia Dłużew.
Następny konkurs to konkurs MIDI o wysokości przeszkód 55 cm
Po zaciętej walce miejsce na podium wywalczyła ponownie Amelia Saganowska na Egida – Stajnia Rudnik, 2 miejsce ponownie wywalczyła Antonina Popiel na Malince, 3 miejsce Natalia Sidor na Gizeli – reprezentantka stajni Pod Rozbrykanym Kucykiem
Konkurencją zamykającą całość imprezy był konkurs nr 6 o wys. przeszkód do 70 cm. W tym konkursie triumfowała Natalia Sidor na Gizeli ze stajni Pod Rozbrykanym Kucykiem, 2 miejsce zajęła Julia Saganowska na klaczy Esencja ze Stajnia Rudnik a 3 miejsce przypadło Patrycji Machnackiej na Wieszczce ze Stajni Szybki Konik.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich zawodników za udział w rywalizacji sportowej, kibicom za doping oraz patronom medialnym i sponsorom. Podziękowania kierujemy również do sędziów oraz osób które pomagały nam przy organizacji tej imprezy.
Bardzo dziękujemy Staroście Powiatu Wołomińskiego Panu Kazimierzowi Rakowskiemu oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Radzymin Panu Krzysztofowi Chacińskiemu za objęcie patronatem honorowym naszej imprezy.
Dziękujemy również Prezesowi WMZJ Panu Krzysztofowi Tomaszewskiemu za objęcie patronatu nad całym cyklem zawodów Kucykowy Puchar Mazowsza
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów : Centrum Ogrodnicze Kalisiak z Kobyłki. Hurtownia Opakowań Anna Gumowska z Marek, Eurofirany Targówek, AD MAKERs