Mistrzostwa Polski w formule K1 Pro-am w Markach

17 lutego w Markach odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Polski w formule K1 Pro-am. Głównym organizatorem Mistrzostw, zakończonych galą finałową, był portal WWL24.

W hali sportowej im. Bożeny Markiewicz w Markach po godzinie 18:00 komentator sportowy i jednocześnie prezes MKS Wicher Kobyłka, Artur Rola uroczyście rozpoczął galę finałową. Tego wieczoru blisko siedmiuset osobowa publiczność miała okazję zobaczyć 5 walk o tytuł Mistrza Polski oraz dwie walki zawodowe. Niestety z powodu kontuzji w walce wieczoru nie mógł wystąpić Patryk Kuryłek, aktualny zawodowy Mistrz Polski w kat. -57 kg.

2018-02-21_170726

Wydarzenie było współorganizowane przez Miasto Marki i Powiat Wołomiński. Patronat Honorowy nad mistrzostwami objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Dwie z walk zakończyły się przed czasem, zawodnikiem turnieju został Daniel Kolasiński trenujący na co dzień w warszawskiej Palestrze. Mieszkanka Marek Klara Kleczkowska uległa w finale utalentowanej Sylwii Kaliś z legionowskiego Tajfunu. W pierwszej walce wieczoru w formule K-1 zwyciężył Mateusz Chojnacki z kobyłkowskiego Wichru. W finałowej walce, która odbyła się w formule Full-contact swoją mistrzowską klasę pokazał Łukasz Wichowski, kończąc pojedynek już w pierwszej rundzie.

źródło: wwl24.info

Relacja foto-video: Jarosław Marek Komorowski