Święto elektromobilności w Ząbkach

12 września, już po raz piąty Miasto Ząbki gościło miłośników przyjaznej dla środowiska naturalnego motoryzacji. Prowadzone przez Włodzimierza Zientarskigo i Dominikę Sygiet wydarzenie ? V Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych przyciągnęło liczne grono pasjonatów elektro ? mobilności. Głównym sponsorem wydarzenia była państwowa spółka PGNiG.

Punktualnie o godzinie 12:00 uczestników wydarzenia powitali Małgorzata Zyśk, burmistrz Miasta Ząbki oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Ekozlot.
? Cieszę się, że po raz kolejny nasze miasto odwiedziło tak liczne grono sympatyków elektro – mobilności. V Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych to wydarzenie niezmiernie ważne zarówno dla mieszkańców Ząbek, którzy mogą zapoznać się z najnowszymi trendami w branży, jak i zwolenników ekologicznych, bezemisyjnych pojazdów, którzy mają okazję wymienić się swoimi doświadczeniami ? powiedziała Małgorzata Zyśk, burmistrz Ząbek.
Organizatorzy zlotu ? Stowarzyszenie Ekozlot.pl. Rozwój Elektromobilności i Miasto Ząbki zadbali o to, aby nikt z uczestników eventu, nie narzekał na brak atrakcji. Wśród młodzieży i dorosłych uczestników największym zainteresowaniem cieszyły jazdy testowe samochodami elektrycznymi oraz stoiska wystawców m.in. Nivette (dealer samochodów Nissan i Mazda), RRG Warszawa (dealer Renault), Hybrid Serwis Ługowski , Ford Store Auto Nobile (dealer marki FORD), Motor Test Anna Szadkowska (dealer Hyundai), MMCARS (dealer OPEL), EkoHorror – wypożyczalnia samochodów elektrycznych, Elektryka u Patryka Serwis Aut Elektrycznych.
Do dyspozycji najmłodszych były m.in. mini wypożyczalnia samochodzików elektrycznych i dmuchańce. Dzieci mogły także pomalować farbami stare samochody oraz wziąć udział w licznych konkursach. Ogromnym zainteresowanie uczestników cieszyły się foodtrucki, gdzie można było skosztwać specjałów kuchni z różnych stron świata.
Zgodnie z tradycją odbyły się też rajdy samochodowe ? 3 Rajd EV oraz wyścig na 1/4 mili samochody elektryczne kontra samochody spalinowe. W pierwszym z wymienionych rajdów samochody elektryczne ścigały się na odcinku czasowym, w drugiej pojazdy elektryczne w wyścigu na 1/4 mili rywalizowały z autami spalinowymi. W trakcie Zlotu wybrano także najładniejszy samochód piątego Ekozlotu.
Po zakończeniu rajdów trasą wyścigu przejechały hulajnogi i inne pojazdy transportu osobistego. Nie zabrakło też wywiadów prowadzonych na scenie przez Włodzimierza Zientarskiego. Jego rozmówcami byli m.in. przedstawiciele takich firm, jak E Maluch z Głuszycy, Syrenka EV, PROTON DYNAMIC oraz MPX 4 BuGGY oraz Tomasz Kosmalski reprezentujący Stowarzyszenie Użytkowników Urządzeń Transportu Osobistego. Wydarzenie zakończyło się przejazdem samochodów elektrycznych i hybrydowych pod przewodnictwem Włodzimierza Zientarskiego i burmistrz Małgorzaty Zyśk odcinkiem rajdowym.
V Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych w Ząbkach zaowocował pełnym przekrojem aut elektrycznych i wielu innych ciekawych pojazdów oraz zgromadził liczne grono konstruktorów i dealerów samochodów elektrycznych i hybrydowych, producentów i importerów akcesoriów i części samochodowych a także operatorów stacji ładowania i przedstawicieli firm fotowoltaicznych. Był także niepowtarzalną okazją, by poznać liczne zalety pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz opinie kierowców i ekspertów użytkujących takie samochody na co dzień.

Aleksandra Olczyk

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Informacje z Mazowsza

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o wotum zaufania dla władz województwa, starcie sezonu turystycznego na [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 23 do 26 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Dane o harmonogramie planowanych wyłączeniach [...]
0 komentarzy
Straż Ochrony Kolei ostrzega przed trainsurfingiem

Straż Ochrony Kolei ostrzega przed trainsurfingiem

Straż Ochrony Kolei alarmuje o zagrożeniu związanym z tzw. trainsurfingiem, czyli podróżowaniem na dachach pociągów lub innych elementach zewnętrznych składów. Choć zjawisko to [...]
0 komentarzy
Mazowsze walczy z suszą. Sejmik wspiera gminy w budowie studni i zbiorników retencyjnych

Mazowsze walczy z suszą. Sejmik wspiera gminy w budowie studni i zbiorników retencyjnych

17 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 r. Narastający problem suszy na [...]
0 komentarzy
Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym

Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym

Rozwój PSZOK-ów, zakup inteligentnych koszy do segregacji odpadów czy projekty proekologiczne – to część zadań, które otrzymały pieniądze z programu „Mazowsze dla gospodarki o [...]
0 komentarzy
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych

Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych

Mazowsze inspiruje do odkrywania, podróżowania i dzielenia się wyjątkowymi chwilami. Tegoroczne wakacje mogą być nie tylko okazją do poznania nowych miejsc, ale także [...]
0 komentarzy
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze

Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze

Wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich wracają na kolejowy szlak w wyjątkowej atmosferze. Nadchodząca edycja upłynie pod znakiem jubileuszu. Będzie to już 20 uruchomione połączenie [...]
0 komentarzy
Wianki dla Seniorów w Zielonce

Wianki dla Seniorów w Zielonce

Kolorowe wianki, muzyka i rozmowy w letniej atmosferze. W Domu Pomocy Społecznej w Zielonce odbył się piknik „Wianki dla Seniorów”, który zgromadził mieszkańców [...]
0 komentarzy

Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin

Samorząd Województwa Mazowieckiego uruchamia drugą edycję programu wsparcia lokalnej energetyki. W ramach „Mazowsze dla społeczności energetycznych 2026” do gmin trafi ponad 6,44 mln [...]
0 komentarzy
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób

Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań zakończyła się akcja odnalezienia 15-letniej mieszkanki powiatu wołomińskiego, która 16 czerwca 2026 roku oddaliła się z miejsca zamieszkania [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.