Idea kontenerów na odzież jest w teorii bardzo dobra. Są one doskonałym sposobem dla mieszkańców na pozbycie się nienoszonych ubrań, a tym samym wsparcie potrzebujących. Na terenie naszej gminy znajduje się kilkadziesiąt takich pojemników.
Problem pojawia się w momencie, kiedy mieszkańcy nie wrzucają worków do środka lub traktują pojemnik, jak kontener na odpady, które nie powinny się tam znaleźć.
Taka sytuacja miała miejsce w miejscowości Chrzęsne, a efekty widać na załączonym zdjęciu. Worki pozostawione obok kontenera zostały rozerwane, a rzeczy wysypane. Taki widok nie przynosi chluby ani miejscowości, ani całej gminie.
Zwracamy się do Państwa z prośbą- jeśli pojemnik nie został opróżniony na czas, jest przepełniony i nie mieszczą się w nim kolejne paczki z odzieżą lub jest uszkodzony prosimy poinformować o nieprawidłowościach odpowiednią firmę, której numer telefonu znajduje się na kontenerze. Firma zarządzająca kontenerem ma obowiązek zrealizować to zgłoszenie. Postarajmy się więcej nie dopuścić do takiej sytuacji, jaka miała miejsce przy stacji PKP w Chrzęsnem – apeluje UM Tłuszcz
Więcej informacji z Tłuszcza
Wsparcie dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami – Gmina Tłuszcz uruchamia program „Opieka wytchnieniowa 2026”
Lepsze warunki dla najmłodszych: trwa remont w przedszkolu „Baśniowa Kraina” w Tłuszczu
Inwestycja w bezpieczeństwo: niemal milion złotych na ochronę ludności w Gminie Tłuszcz
Aktywne i twórcze ferie zimowe w Gminie Tłuszcz
Płonący pojazd w Jasienicy – zdecydowana akcja służb ratowniczych
Nocny pożar budynku w Stryjkach. Na miejscu liczne zastępy straży pożarnej.
Tłuszcz podejmuje kolejną próbę usunięcia nielegalnego składowiska odpadów
Intensywny koniec roku inwestycyjnego w Gminie Tłuszcz
Tłuszcz – Informacja o stawkach podatkowych w 2026 roku
