Mówi o nich ?Moi podopieczni?, tak o bezdomnych ze swojego rejonu służbowego wyraża się policjant z II Rewiru Dzielnicowych śródmiejskiej jednostki policji przy ulicy Wilczej. Zna wszystkie miejsca, w których przebywają, odwiedza ich i pomaga jak tylko może. Tym razem za własne pieniądze kupił im ubrania na mroźne zimowe dni i noce.
Sierżant sztabowy Kamil Bartosiński pracuje w policji od 7 lat, a od ponad 4 lat jest dzielnicowym. Poza codziennymi czynnościami wynikającymi z jego obowiązków szczególną uwagę w okresie zimy przykłada do, jak ich nazywa, ?Swoich podopiecznych?. Tak mówi o bezdomnych, którzy śpią i funkcjonują w rożnych miejscach ścisłego centrum miasta czyli rejonu służbowego, w którym pracuje Kamil. To kilka osób, które doskonale zna. Odwiedza ich i służy pomocą zawsze wtedy kiedy tego potrzebują.
Teraz zadbał o nich w szczególny sposób. Wiedząc, że zima to najtrudniejszy okres do przeżycia dla osób pozbawionych dachu nad głową pojechał do jednego z centrów handlowych i kupił im z własnych środków finansowych zimowe bluzy, bieliznę czapki oraz rękawiczki. Jak sam powiedział wie, że to kropla w morzu potrzeb, ale jednak zawsze coś, coś co wywołuje uśmiech na ich twarzy i sprawia, że nie czują się pozostawieni sami sobie.
Źródło: Policja
Więcej wiadomości z Mazowsza
Ogień sunął przez pola! Niebezpieczna sytuacja w Jadwininie
Ogień w Kobyłce! Spłonęły hektary nieużytków – strażacy w akcji
Koszmarny wypadek ciężarówki na DK50. Kierowca i pasażer wyrzuceni z kabiny.
Surowe konsekwencje prawne, w tym fakultatywnie zatrzymane prawo jazdy za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy volkswagena
Cudzoziemiec jechał ciągnikiem „na zakazie”, a drugi kierowca był bez uprawnień
Groził jej milionową karą i więzieniem – 25-latka z Siedlec straciła 100 tysięcy złotych w oszustwie „na pracownika banku”
Zarzuty i tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie wypadku w miejscowości Michałów Reginów
Pędził motocyklem 257 km/h i nie miał uprawnień
Spalona ziemia, kłęby dymu i realne zagrożenie – pożar traw i nieużytków w Miąsem
Ogień błyskawicznie objął budynek. Dramatyczna akcja strażaków
Zaatakował policjantów piłą spalinową. 52-latek tymczasowo aresztowany
Potrącenie 12-latki na przejściu dla pieszych
Kilkanaście zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt. Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości i szczególną uwagę
Dachował i uciekł. Po kilkunastu godzinach wpadł w ręce policji



