W obliczu zagrożenia, przed jakim stają nasi sąsiedzi, nie możemy być obojętni i natychmiast podjęliśmy działanie. Rada Miejska w Wołominie jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie wsparcia Ukrainy – informuje wołomiński ratusz.
Rola samorządów jest drugoplanowa, ale musimy być gotowi nieść pomoc humanitarną w obliczu jawnej agresji Rosji. Dziś na zwołanym spotkaniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego omawialiśmy konieczne działania i zasięg wsparcia jakiego możemy udzielić w tym dramatycznym dla Narodu Ukraińskiego czasie.
Mieszkanki i mieszkańcy Kijowa, obywatelki i obywatele Ukrainy mają prawo budować swoją przyszłość w oparciu o fundamentalne wartości takie jak niepodległość, suwerenność i bezpieczeństwo. Wysyłamy przyjaciołom z całej Ukrainy głośny, jednoznaczny sygnał jedności. Jesteśmy z Wami!
Wolna, suwerenna, niepodległa Ukraina to bezpieczna Polska i Europa – czytamy w oświadczeniu.
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym
Rozwój PSZOK-ów, zakup inteligentnych koszy do segregacji odpadów czy projekty proekologiczne – to część zadań, które otrzymały pieniądze z programu „Mazowsze dla gospodarki o
[...]
0 komentarzy
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych
Mazowsze inspiruje do odkrywania, podróżowania i dzielenia się wyjątkowymi chwilami. Tegoroczne wakacje mogą być nie tylko okazją do poznania nowych miejsc, ale także
[...]
0 komentarzy
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze
Wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich wracają na kolejowy szlak w wyjątkowej atmosferze. Nadchodząca edycja upłynie pod znakiem jubileuszu. Będzie to już 20 uruchomione połączenie
[...]
0 komentarzy
Wianki dla Seniorów w Zielonce
Kolorowe wianki, muzyka i rozmowy w letniej atmosferze. W Domu Pomocy Społecznej w Zielonce odbył się piknik „Wianki dla Seniorów”, który zgromadził mieszkańców
[...]
0 komentarzy
Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin
Samorząd Województwa Mazowieckiego uruchamia drugą edycję programu wsparcia lokalnej energetyki. W ramach „Mazowsze dla społeczności energetycznych 2026” do gmin trafi ponad 6,44 mln
[...]
0 komentarzy
