Policjanci odzyskali skradziony samochód i zatrzymali złodzieja recydywistę

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ aresztował na 3 miesiące 33-latka podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych z Wyszkowa w niespełna pół godziny od zgłoszenia. Mieszkaniec stolicy odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu 15 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie został poinformowany o kradzieży dostawczego busa w Warszawie. Z przekazanych informacji wynikało, że auto może jechać trasą S8 w kierunku Białegostoku lub przejeżdżać przez gminę Brańszczyk. Informacja od razu trafiła do wszystkich patroli. Ponieważ w sprawach kradzieży samochodów liczy się czas, do akcji włączyli się funkcjonariusze wszystkich pionów.

W trakcie patrolu Trzcianki (w pobliżu trasy S8) policjanci ruchu drogowego zauważyli skradziony samochód. Funkcjonariusze włączyli sygnały i używając radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego zajechali kierowcy drogę, uniemożliwiając mu ucieczkę.  Następnie mundurowi podbiegli do busa i przystąpili do zatrzymania kierowcy. Mężczyzna nie krył zdziwienia tak szybką i skutecznie przeprowadzoną akcją. 33-letni mieszkaniec Warszawy został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, gdzie trafił do celi.

W tym czasie śledczy z Komendy Rejonowej Policji VI zbierali materiał dowodowy, a wyszkowski technik kryminalistyki wykonywał dokładne oględziny fiata. Następnego dnia 33-latek został przekazany w ręce stołecznych funkcjonariusz, którzy doprowadzili go do prokuratury. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mieszkaniec stolicy usłyszał zarzut kradzieży busa o wartości 70 tys. zł. Ponieważ czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec 33-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

To kolejny przykład dobrej współpracy mazowieckich i stołecznych policjantów w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej.

KPP w Wyszkowie / kom. Damian Wroczyński

 

Więcej wiadomości z Mazowsza

Pies wbiegł pod rower, 12-latek wjechał pod auto. Dwa zdarzenia z udziałem cyklistów

Policjanci poszukują świadków potrącenia dziecka na rowerze

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Płocku prowadzą czynności w sprawie wypadku drogowego, do [...]
0 komentarzy
Makabryczny wypadek na DW631. Auto rozpadło się podczas dachowania. Trzy osoby walczą o życie w szpitalach

Motocyklista bez prawa jazdy, ale za to z sądowym zakazem kierowania trafił do szpitala. Z miejsca zdarzenia zabrał go śmigłowiec LPR

26-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego przekonał się, jak niebezpieczne mogą być konsekwencje lekceważenia przepisów i wsiadania za kierownicę bez prawa jazdy. Ponadto mężczyzna za [...]
0 komentarzy

Driftowanie zakończone utratą prawa jazdy i wysokim mandatem.

„Latanie bokiem” na publicznej drodze skończyło się surowym finałem dla młodego kierowcy z powiatu legionowskiego. W środowy wieczór w Wierzbicy policjanci błyskawicznie ukrócili [...]
0 komentarzy
Budowa II linii metra – wydano pozwolenia na użytkowanie wschodniego odcinka

Utrudnienia w kursowaniu pociągów linii metra M1

Z przyczyn technicznych pociągi linii metra M1 kursują na trasie Młociny – Politechnika. Trwa uruchamianie autobusowej linii Za Metro na trasie: kierunek Kabaty: Metro Politechnika 05 – Waryńskiego – Al. Armii [...]
0 komentarzy
Na hulajnodze elektrycznej jechał 63 km/h środkiem jezdni

Na hulajnodze elektrycznej jechał 63 km/h środkiem jezdni. Niebezpieczną jazdę przerwali policjanci

Brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnością wykazał się 16‑letni mieszkaniec Ostrołęki, który poruszał się hulajnogą elektryczną środkiem jezdni z prędkością aż 63 km/h. Nastolatek, mimo [...]
0 komentarzy

150 km/h na „siódemce”. Kierowca miał sądowy zakaz i cofnięte uprawnienia

Przekroczenie prędkości o 50 km/h to poważne naruszenie przepisów. Gdy jednak za kierownicą siedzi osoba, która w ogóle nie powinna prowadzić pojazdu, sprawa [...]
0 komentarzy
Dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość poza obszarem zabudowanym

Dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość poza obszarem zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego węgrowskiej komendy zatrzymali kierującego pojazdem Renault, który dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość poza obszarem zabudowanym. Mężczyzna jechał 140 km/h w [...]
0 komentarzy

Po interwencji policji i obrońców zwierząt psy trafiły pod właściwą opiekę

Garwolińscy policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji na terenie gminy Garwolin znajdują się zaniedbane i chore zwierzęta. Interwencja policji i fundacji [...]
0 komentarzy

Trzech kierowców odpowiedziało za driftowanie [wideo]

Trzech kierowców, trzy samochody, jedno miejsce i ten sam finał. Motoryzacyjne popisy na jednej z ulic w Górze Kalwarii zakończyły się wysokimi mandatami, [...]
0 komentarzy
„Kobra” się nie zatrzymuje, po raz kolejny w akcji

„Kobra” się nie zatrzymuje, po raz kolejny w akcji

Operacyjni z „Kobry” wspólnie z policjantami CBŚP wspierani przez kryminalnych z komisariatu w Wesołej zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże z włamaniem 6 pojazdów. [...]
0 komentarzy

Odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego kuzyna

Po udzieleniu pomocy pokrzywdzonemu mężczyźnie, grodziscy policjanci zatrzymali 65-latka, który zadał mu cios nożem. Jak ustalili funkcjonariusze, ta niebezpieczna sytuacja była efektem kłótni [...]
0 komentarzy
Kradł by dorobić - kieszonkowca zatrzymali kryminalni

Kradł, by dorobić – kieszonkowca zatrzymali kryminalni

44-letni mieszkaniec Radomia przyjeżdżał do Warszawy i kradł. Jego ofiarami padali pasażerowie jednej linii autobusu miejskiego. Zatrzymali go kryminalni z komendy na Pradze [...]
0 komentarzy
Zostawili go nocą przy trasie S61. 37-latek zmarł z wychłodzenia. Jest akt oskarżenia

Zostawili go nocą przy trasie S61. 37-latek zmarł z wychłodzenia. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej zakończyła śledztwo w sprawie śmierci 37-letniego Michała P., mieszkańca Łomży. Mężczyzna został odnaleziony martwy w głębokim rowie w [...]
0 komentarzy
Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków

Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim poszukują świadków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło 14 czerwca br., około [...]
0 komentarzy
Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 58-letni rowerzysta, który wczoraj (22.06) na ul. Ciechanowskiej w Gąsocinie uderzył w pojazd Toyota. Mężczyzna nie [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.