Kwota dofinansowania z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w Powiecie Wołomińskim wyniesie blisko 500 tys. zł.
15 grudnia 2021 roku zakończył się nabór wniosków organizatorów publicznego transportu zbiorowego o objęcie dopłatą w 2022 roku, w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie wypłynęło w terminie naboru 114 wniosków, z czego 112 spełniało wymogi formalne. Kwota dofinansowania z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w Powiecie Wołomińskim wyniesie blisko 500 tys. zł.
Nowe linie funkcjonują od początku 2022 roku na trasach Radzymin – Klembów – Międzyleś; Tłuszcz – Franciszków – Kąty-Miąski oraz Kozły – Strachówka ? Strachów.
Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych jest państwowym funduszem celowym. Pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, mogą dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stwarza także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze
Wianki dla Seniorów w Zielonce
