200 tysięcy na modernizację boiska w Tłuszczu

200 tysięcy na modernizację boiska w Tłuszczu

Decyzją Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Gmina Tłuszcz otrzymała 200 000 zł na modernizację stadionu miejskiego. Jest to bardzo ważne wsparcie, bowiem stadion wraz z sąsiadującym z nim obiektem ?Orlik 2012? stanowi miejski kompleks sportowo-rekreacyjny, który w wyniku rozwoju Tłuszczańskiego Klubu Sportowego ?Bóbr? oraz akademii TOF jest bardzo intensywnie eksploatowany.

Budynek i trybuny wymagają modernizacji z uwagi na zmieniające się potrzeby użytkowników oraz poprawę warunków i zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, a także przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, które obecnie ze względu na liczne bariery architektoniczne mają do nich ograniczony dostęp.

W ramach prac w budynku zostaną przeprowadzone roboty budowlane, sanitarne i elektryczne, m.in. poszerzone drzwi, wykonana instalacja odgromowa czy dostosowanie podjazdu i balustrady dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego, roboty będą wykonane także na trybunach stadionu – zostaną naprawione balustrady, zdemontowane popsute siedziska trybun i zamontowane nowe, naprawione spękania konstrukcji trybun i wykonane podesty.

Realizacja tego zadania nie byłaby możliwa jedynie ze środków gminnych, a dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego jest duża szansa, że jeśli uda się sprawnie wyłonić wykonawcę, prace rozpoczną się już podczas wakacji.

– Założeniem projektu jest poprawa warunków na stadionie miejskim, który umożliwia masowe uprawienie sportu. Każdego dnia w godzinach popołudniowych oraz podczas weekendu widać, jak licznie i chętnie dzieci, młodzież i dorośli korzystają z tego miejsca. Obecnie do TOF uczęszcza 220 młodych piłkarzy – powiedział Burmistrza Tłuszcza Paweł Bednarczyk

 

Więcej informacji z Tłuszcza

PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania

PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania

Zakończyły się prace przy modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tłuszczu. To inwestycja, której znaczenie najlepiej rozumieją ci mieszkańcy, którzy regularnie korzystają [...]
0 komentarzy
Ponad 1.39 mln zł dla gminy Jadów. W Urlach miała powstać nowa nawierzchnia ulicy Długiej

Tłuszcz wpisuje do budżetu nowe inwestycje. Będą drogi, LED-y, oczyszczalnie i tężnia w Ogródku Jordanowskim

W Gminie Tłuszcz zapowiada się intensywny okres inwestycyjny. Podczas czwartkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli zmiany w budżecie, które otwierają drogę do [...]
0 komentarzy
Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów

Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów

Mieszkańcy Gminy Tłuszcz nadal będą płacić 33 zł miesięcznie od osoby za odbiór odpadów komunalnych. 18 czerwca burmistrz Beata Skulimowska podpisała umowę na [...]
0 komentarzy
Sala gimnastyczna w „Baczyńskim” przejdzie dużą modernizację. Powiat pozyskał 300 tys. zł z Mazowsza

Sala gimnastyczna w „Baczyńskim” przejdzie dużą modernizację. Powiat pozyskał 300 tys. zł z Mazowsza

Sala gimnastyczna Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu czeka na gruntowne odświeżenie. Powiat Wołomiński otrzymał 300 tys. zł dofinansowania z budżetu [...]
0 komentarzy
Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników

Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników

Gmina Tłuszcz pozyskała dofinansowanie z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. 11 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie umów oraz wręczenie symbolicznych czeków. Samorząd Tłuszcza [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.