Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Kobyłce już wkrótce

Już niebawem Centrum Opiekuńczo Mieszkalne (COM) realizowane przez starostwo powiatu wołomińskiego w Kobyłce będzie gotowe na przyjęcie pierwszych mieszkańców.

Adam Lubiak, Starosta wołomiński zaprasza osoby zainteresowane skorzystaniem z usług COM, ich pełnomocników lub opiekunów prawnych do składania w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie wniosków, do których formularz jest do pobrania na stronie www.wolomin.naszepcpr.pl a więcej szczegółowych informacji można uzyskać pod nr tel. +48 728 971 961. – Dzisiaj miałem przyjemność obejrzeć wspólnie m.in. z dyr. COM Agatą Żędzian-Andrzejczyk, Naczelnik Wydziału Inwestycji Elżbietą Kowalczyk, naszą najmłodszą inwestycję Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kobyłce, którego oficjalne otwarcie nastąpi już niebawem – poinformował starosta na swoim FP. Celem funkcjonowania COM będzie świadczenie usług opiekuńczych i integracja osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz pomoc w ich usamodzielnieniu i powrocie do aktywności oraz dbanie o jak najlepszą kondycję społeczną, fizyczną i psychiczną. Opieką objętych będzie każdorazowo 30 osób – w systemie całodobowym oraz 10 osób w systemie dziennym. Obecnie TRWA już NABÓR dla potencjalnych mieszkańców COM, którego oficjalne otwarcie ma nastąpić wkrótce.

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Marki - przerwa w dostawie wody

Radzymin – Lokalizacja beczkowozów i komunikat w sprawie ograniczeń w korzystaniu z wody na terenie gminy

W związku z ponadnormatywnym zużyciem wody, spadkami ciśnienia w sieci wodociągowej oraz koniecznością zabezpieczenia zasobów wody dla mieszkańców w okresie suszy, informujemy, że [...]
0 komentarzy
Apel Starosty Powiatu Wołomińskiego związany z prognozowanymi upałami

Apel Starosty Powiatu Wołomińskiego związany z prognozowanymi upałami

W związku z prognozowanymi wysokimi temperaturami zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców Powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności oraz troskę o bezpieczeństwo własne [...]
0 komentarzy
Ząbki uruchomią autobus do Dworca Wschodniego

Ząbki uruchomią autobus do Dworca Wschodniego

Od 2 listopada mieszkańcy Ząbek zyskają bezpośrednie połączenie autobusowe z Dworcem Wschodnim w Warszawie. Nowa linia Ząbki-5W połączy Dworzec Kolejowy Ząbki z jednym [...]
0 komentarzy
Marki - Wotum zaufania i absolutorium

Marki – Wotum zaufania i absolutorium

Radni podsumowali realizację zadań samorządowych w ubiegłym roku. Kluczowymi punktami obrad były debata nad raportem o stanie miasta oraz analiza wykonania budżetu za [...]
0 komentarzy
Twój głos jest ważny!

Twój głos jest ważny!

Zarząd Powiatu Wołomińskiego ogłosił rozpoczęcie konsultacji społecznych nad „Powiatowym Programem Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2026-2030”. Jeśli jesteś mieszkańcem powiatu lub [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.