Sierpeccy i płońscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa w Sierpcu, Rypinie oraz Brodnicy. Obaj usłyszeli zarzuty, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec nich dwumiesięczny areszt tymczasowy. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdarzenie miało swój początek w nocy z 18 na 19 stycznia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Około północy do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży paliwa z jednej ze stacji paliw na kwotę ok 2 tys. złotych. Po kilku minutach kolejna osoba zgłosiła kradzież paliwa z innej stacji z terenu Sierpca. Dyżurny policji natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy szybko ustalili pojazd, jakim poruszali się sprawcy przestępstwa oraz w jakim kierunku odjechali.
Oficer dyżurny przekazał komunikat do pobliskich jednostek o pojeździe i poruszających się nim dwóch obcokrajowców, podejrzewanych o kradzież. Pojazd został zatrzymany na terenie powiatu płońskiego. Sprawcy byli wyraźnie zaskoczeni kontrolą drogową. W trakcie kontroli policjanci ujawnili kanistry oraz plastikowe zbiorniki z paliwem.
Zatrzymani mężczyźni to obywatele Gruzji, którzy już usłyszeli zarzuty, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych dwumiesięczny areszt tymczasowy.
Stróże prawa ustalili, że są oni odpowiedzialni za jeszcze dwie kradzieże paliwa, których dopuścili się w Rypinie i w Brodnicy. Policjanci odzyskali skradzione paliwo. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Dzięki skutecznej i sprawnej współpracy policjantów z Sierpca oraz Płońska sprawcy kradzieży paliwa zostali zatrzymani, a najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie śledczym.

Źródło: Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Nocny pożar przy DK92. Płomienie strawiły kontener biurowy w Paprotni
Pożar mieszkania w Ząbkach. Gęsty dym nad osiedlem, duża mobilizacja służb
Komunikat Prokuratury w sprawie zabójstwa na ul. Łochowskiej w Warszawie
15-letnia „policjantka” na odbiór pieniędzy umówiła się w kościele – tymczasowe areszty
Zlekceważył obowiązujące przepisy i będzie musiał zapłacić za to srogi mandat karny
Śmiertelny wypadek w miejscowości Chyliny, gmina Szelków. Ofiarami 3 osoby jadące na dializy
Znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną policjantów i ratowników medycznych próbujących jej pomóc
Zderzenie osobówek na DK-57. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Pożar w Elżbietowie. Ogień pochłonął budynek gospodarczy. Walka o ocalenie domu mieszkalnego
Groził bratu pozbawieniem życia, został tymczasowo aresztowany
Akt oskarżenia Prokuratury w sprawie znęcania się nad psem poprzez pozostawienie go w aucie
Złodzieje luksusowych aut zatrzymani – trzech obywateli Rumunii tymczasowo aresztowanych
Pieniądze i biżuteria powrócą do właścicielki, podejrzany tymczasowo aresztowany
Rozbój z użyciem miotacza gazu i kwasu butanowego
