Trzy miesiące tymczasowego aresztu – taki środek zapobiegawczy zastosował Sąd Rejonowy w Wołominie wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. 39 i 28-latek wtargnęli do jednego z mieszkań w Wołominie i zażądali wydania pieniędzy.
Z końcem września policjanci interweniowali w związku z otrzymanym zgłoszeniem na terenie Wołomina. Do jednego z mieszkań o 5.00 rano wtargnęło dwóch mężczyzn. Przy użyciu noża i gróźb zażądali od mieszkających tam osób wydania pieniędzy. Ostatecznie ukradli 50 złotych, papierosy oraz kilka puszek z piwem.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego na podstawie zgromadzonych informacji wytypowali napastników. Wykonali własne ustalenia i w jednym z mieszkań przy ulicy Sienkiewicza zatrzymali 39 i 28-latka. Nietrzeźwi wówczas mężczyźni trafili do komendy. Śledczy po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych doprowadzili zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej w Wołominie, gdzie przedstawiono im zarzuty dokonania rozboju posługując się nożem działając wspólnie i w porozumieniu.
Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.
mł. asp. Monika Kaczyńska/ea
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zderzenie w Ząbkach! Rozbite auta, ranni i błyskawiczna akcja służb ratunkowych na ul. Wojska Polskiego
Pożar w EC Żerań! Gęsty dym, ewakuacja pracowników i wielka akcja straży pożarnej
Dachowanie w centrum Nieporętu! Dramatyczny wypadek dwóch aut – służby w akcji
Magazyn narkotyków na Puławskiej rozbity! 18 kg marihuany i kokaina warte miliony
17-latek staranował policjanta i próbował uciec! Szokująca interwencja w Wilanowie.
Kierował hulajnogą elektryczną mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie
Groźna kolizja z przyczepą w Cząstkowie Mazowieckim. Zderzenie mogło skończyć się tragedią
Groźne zderzenie pod Nowym Dworem Mazowieckim. Rozbite auta, na miejscu służby ratunkowe
Dramat pod Warszawą. Ciało kobiety w domu, szeroka obława policji i tragiczny finał na cmentarzu
Gigantyczny wyciek danych w Cyfrowym Polsacie? Nawet 2,8 mln klientów zagrożonych.
Kolizja, ucieczka i blisko 1,7 promila alkoholu. Policjanci szybko namierzyli kierowcę
Niecodzienna akcja policji. Funkcjonariusze uratowali bobra z jezdni.
Na hasło „dziękuję za wózek” straciły swoje oszczędności
Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności
