Każdy wypadek to ciąg różnych zdarzeń. Tym razem prawdopodobną przyczyną wypadku drogowego było niedostosowanie prędkości do panujących warunków. Policjanci wyszkowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na terenie gminy Rząśnik. Osobowe auto uderzyło w drzewo i zjechało do przydrożnego rowu. Do szpitala przewieziono 4 osoby. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę.
W piątek chwilę po godzinie 21.00 wyszkowscy policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym w Wincentowie. Z przekazanej informacji wynikało, że osobowe autor uderzyło w drzewo. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci oraz służby ratownicze.
Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący oplem 20-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego jadąc od strony Rząśnika w kierunku Zygmuntowa nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i na oblodzonej jezdni wpadł w poślizg, stracił panowanie nad samochodem w wyniku czego auto uderzyło w drzewo i zjechało do przydrożnego rowu.
Kierowca oraz troje pasażerów jadących osobówką zostali przetransportowani do szpitala. Wszyscy to 20-letni mieszkańcy powiatu wyszkowskiego.
Pracujący na miejscu technik kryminalistyki wykonał oględziny miejsca wypadku, samochodu, zabezpieczył ślady oraz sporządził szkic zdarzeniowy. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego groźnego zdarzenia. 20-letni kierowca
Pogoda, która w ciągu dnia potrafi zmienić się kilkukrotnie sprawia, że warunki na drodze robią się zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego wyszkowscy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.
Przypominamy, że zimą nawierzchnia drogi połączona z opadami atmosferycznymi wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad pojazdem. W związku z tym wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.
Szczególnie uważać trzeba, kiedy nawierzchnia drogi jest mokra lub oblodzona. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich.
nadkom. Damian Wroczyński
Więcej wiadomości z Mazowsza
Dwie tragedie na drogach. Nie żyją nastolatkowie – dramatyczne ustalenia prokuratury
Tragedia na DW-563 – nie żyje 57-letni rowerzysta
Ukradł auto, rozbił je i był pijany – nocny rajd 23-latka zakończony zatrzymaniem
Tragedia na DK57 – dwóch młodych mężczyzn zginęło na miejscu
Czarny bilans majowego weekendu – ranni i dziesiątki zdarzeń drogowych
Majówka z niebezpiecznym finałem – ranna 13-latka i pijani kierowcy na drogach
Groźny wypadek podczas rozpalania grilla, 7-letni chłopiec poparzony
Wypadek na torach kolejowych w Ciechanowie. Ranny 40-letni mężczyzna
Pędził ponad 100 km/h w mieście – 55-latek bez prawa jazdy i przed sądem
Seniorka oszukana metodą „na pracownika banku”. Straciła blisko 15 tysięcy złotych
Nocny pożar auta w Nowym Dworze Mazowieckim! Płomienie i kłęby dymu na ulicy
Ogień na DK7 w Palmirach! Płonęła ciężarówka – szybka reakcja świadków zapobiegła tragedii
Ucieczka przed policją zakończona blokadą. 34-latek bez uprawnień
Kilkudniowy łoś walczył o życie. Interweniowała policja i weterynarz
