Prokurator Rejonowy w Gostyninie po zebraniu dowodów przez policjantów Wydziału Kryminalnego gostynińskiej komendy przedstawił zarzuty 43-letniemu mieszkańcowi pow. gostynińskiego, który w poniedziałek (26.02) przed godz. 14 kierując mercedesem, potracił kobietę oraz jej kilkumiesięczne dziecko. Mężczyzna w chwili wypadku miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Do wypadku drogowego doszło w poniedziałek (26.02) kilka minut przed godziną 14 w rejonie skrzyżowania ul. Makulińskiego z ul. Zazamcze, gdzie kierujący mercedesem ze wstępnych ustaleń policjantów zjechał na lewy pas jezdni, potrącając kobietę, która spacerował ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem, a następnie uderzył w ogrodzenie. Pierwsi na miejscu byli policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego gostynińskiej komendy, którzy udzielili pomocy nieprzytomnej kobiecie oraz jej dziecku. Kobieta i dziecko z obrażeniami ciała zostali karetką pogotowia przewiezieni do szpitala.
Mercedesem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy przed przyjazdem patrolu policji opuścili pojazd. Żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie została im pobrana krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających.
Policjanci Wydziału Kryminalnego w związku ze zdarzeniem zabezpieczyli ślady oraz zebrali dowody, które pozwoliły Prokuratorowi Rejonowemu w Gostyninie postawić zarzuty 43-letniemu mieszkańcowi Gostynina. Badanie próbek krwi, które zostały pobrane od mężczyzny, wykazały, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. 43-latek odpowie teraz za spowodowanie wypadku komunikacyjnego oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Prokurator Rejonowy w Gostyninie wobec mężczyzny złożył do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mężczyzna złożył krótkie wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów.
Mężczyźnie grozi kara do 16 lat pozbawienia wolności.
mł.asp. Paweł Klimek/KPP w Gostyninie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Śmiertelny wypadek. Osobówka uderzyła w ogrodzenie cmentarza. Zginął kierowca.
Groźny wypadek w Łuczynowie. Niedostosowanie prędkości doprowadziło do poważnych zniszczeń.
Ciężarówka wjechała w barierki na trasie S7. Setki puszek z piwem wypadły na drogę!
Zderzenie osobówek na DK61
Na S7 ojciec i syn bez uprawnień w czasie jednej kontroli drogowej
Wypadek z udziałem rowerzysty na DW618
Dachowanie pojazdu na DK50. 19-letni kierujący bez uprawnień, po użyciu alkoholu
8 godzin intensywnej pracy strażaków
„Duch sternik” zatrzymany przez kryminalnych
Zderzenie osobówki ze śmieciarką w Zaścieniu
Tragiczny wypadek drogowy w Długosiodle.
Zdarzenie na S8 w Kobyłce: auto uderzyło w bariery energochłonne
Strzelał w kierunku auta, ponieważ kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem na czerwonym świetle
Zderzenie dwóch samochodów w Elżbietowie
