Acro Dance z workiem medali

Zawodnicy Acro Dance fantastycznie reprezentowali Marki na Mistrzostwach Polski

Mistrzostwa Polski odbyły się 24 listopada w Radzymińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Taniec sportowy to bardzo wymagająca dyscyplina, mistrzowski poziom wymaga morderczych treningów i ogromnej determinacji. Żeby wystartować w Mistrzostwach Polski, zawodnicy przez cały rok muszą utrzymywać bardzo wysoką formę i regularnie uczestniczą w zawodach tanecznych. Dzięki temu zbierają punkty rankingowe co uprawnia ich do reprezentowania klubu.

Poza miejscami medalowymi wielu zawodników znalazło się w ścisłych finałach. Na wielkie brawa zasługuje Oliwia Bałdyga, która w kategorii Młodzików wywalczyła aż 3 tytuły Mistrza Polski (w disco slow slow- zawody te odbyły się w październiku w Łodzi) w disco dance solo oraz disco freestyle solo.

Gratulujemy sukcesu wszystkim zawodnikom i trenerom!

W kategorii DISCO DANCE SOLO:

• 1 miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobyła Oliwia Bałdyga (kategoria Młodzicy)
  • 2 miejsce i tytuł V-ce Mistrza Polski zdobyła Wiktoria Bernacka (kategoria Młodzicy)
  • 2 miejsce i tytuł V-ce Mistrza Polski zdobyła Karolina Szkoda (kategoria Młodzieżowcy)
  • 3 miejsce i tytuł II V-ce Mistrza Polski zdobyła Paula Knaś (kategoria Młodzicy)
  • 3 miejsce i tytuł II V-ce Mistrza Polski zdobyła Alicja Wicińska (kategoria Juniorzy)

W kategorii DISCO FREESTYLE SOLO:

• 3 miejsce i tytuł II V-ce Mistrza Polski zdobyła Wiktoria Bernacka (kategoria Młodzicy)
  • 2 miejsce i tytuł  V-ce Mistrza Polski zdobyła Paula Knaś (kategoria Młodzicy)
  • 2 miejsce i tytuł V-ce Mistrza Polski zdobyła Monika Stankiewicz (kategoria Młodzieżowcy)
  • 3 miejsce i tytuł II V-ce Mistrza Polski zdobyła Aleksandra Wiśniewska (kategoria Młodzieżowcy)

W kategorii DANCE SHOW:

• 2 miejsce i tytuł V-ce Mistrza Polski zdobyła MINI FORMACJA JUNIORÓW w składzie: Alicja Gzara, Ola Kasprowicz, Alicja Kasprowicz, Kinga Buczek, Edyta Grzymkowska, Natalia Świdzińska, Patrycja Cichocka
  • 3 miejsce i tytuł II V-ce Mistrza Polski zdobyła MINI FORMACJA MŁODZIEŻOWCÓW w składzie: Monika Stankiewicz, Ola Wiśniewska, Karolina Szkoda, Weronika Wieczorkowska, Ewa Dukaczewska, Alicja Wicińska
  • 2 miejsce i tytuł V-ce Mistrza Polski zdobyła Weronika Wieczorkowska (kategoria Młodzieżowcy)
  • 2 miejsce i tytuł V-ce Mistrza Polski zdobyła Alicja Wicińska (kategoria Juniorzy)
  • 3 miejsce i tytuł II V-ce Mistrza Polski zdobyła Alicja Gzara (kategoria Juniorzy)

Wydarzenie współfinansowane z budżetu Miasta Marki.

Źródło: UM Marki