AMP z Legią Warszawa

Do grona klubów partnerskich Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa dołączyła Akademia Młodego Piłkarza Gool, zrzeszająca ponad 200 dzieci w przedziale wiekowym 4-10 lat.

Szkółkę z ulicy Łazienkowskiej podczas podpisania umowy reprezentowali: dyrektor Akademii Krzysztof Ziętek, dyrektor wykonawczy ds. transferów Legii Warszawa Marek Jóźwiak oraz koordynator programu klubów partnerskich Dominik Jarosz. W imieniu nowego uczestnika programu porozumienie zawarł dyrektor generalny AMP Gool Jakub Szcześniak.

– Działalność rozpoczęliśmy trzy lata temu. Od początku prowadzimy zajęcia dla dzieci od czwartego do dziesiątego roku życia, co było innowacyjną inicjatywą – mówi dyrektor Szcześniak.

– Szkolimy dzieci, lecz także rodziców, raz w miesiącu prowadząc wspólne zajęcia. Mamy cztery oddziały znajdujące się w Wołominie, Wyszkowie, Duczkach i Kobyłce, lecz staramy się również otwierać kolejne. Zajmujemy się również organizacją imprez towarzyszących, takich jak np. turnieje miast.

– Współpraca ma nam zapewnić ciągłość w szkoleniu. W wieku dziesięciu lat chłopiec z certyfikatem opuszcza naszą szkołę. Dzięki związaniu się z Legią, najbardziej uzdolnieni z naszych piłkarzy będą mogli kontynuować kształcenie przy Łazienkowskiej – podsumowuje dyrektor generalny Akademii Młodego Piłkarza Gool.

– Jest to dla nas duże wyróżnienie, że klub taki jak Legia Warszawa dostrzegł nas i to w czasach kiedy powstaje coraz więcej amatorskich szkółek piłkarskich. Jest to dla nas potwierdzenie i wyróżnienie, że nasze szkolenia są na dobrym poziomie i dostrzegł to najlepszy klub piłkarski w Polsce.

Działania Akademii Młodego Piłkarza i Legii Warszawa będą zwrócone głównie do dzieci – przede wszystkim to one, przechodząc szkolenie w AMP GOOL, mają bliżej do najlepszego klubu w Polsce ale skorzystają na tym również inne nasze inicjatywy jakie będziemy kierowa do dzieci i ich rodziców podczas naszych zajęć.

– Serdecznie dziękuję swojej kadrze trenerskiej, która także będzie miała możliwość uczestniczenia w warsztatach organizowanych przez Legię Warszawa, dziękuje swojemu sponsorowi SKOK Wołomin – za wspieranie od samego początku naszej inicjatywy i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu AMP GOOL – mówi Jakub Szcześniak.

Komentarze

komentarzy