ArtPiątki dla każdego

35923198_630894763938189_6063390917300060160_n_ok

W maju i w czerwcu w Wołominie odbywały się zajęcia artystyczne w ramach projektu „ArtPiątki dla każdego”. W cyklu 16 spotkań warsztatowych artyści skupieni w Pracowni Artystycznych Wyzwań  prowadzili warsztaty w których uczestniczyło blisko 70 osób.

– Takiej frekwencji na warsztatach się nie spodziewaliśmy – mówi Teresa Urbanowska, prezes Zarządu MFBNiK i koordynator projektu. – Z uwagi na dużą frekwencję do realizacji zadania zaangażowało się  dwa razy więcej instruktorów niż było to w pierwotnych założeniach, ale warto było poświęcić ten czas i energię gdyż radość uczestników rekompensowała wszystko – podkreśla nasza rozmówczyni.
Zajęcia odbywały się w trzech grupach. – Nasze piątki zaczynały się niemal od samego rana od spotkania z grupą seniorów, podczas których szczególną uwagę zwracaliśmy na możliwości jakie daje praca twórcza z młodszymi: dziećmi bądź wnukami – mówi Ewa Kowalczyk, dzieląca się swoją umiejętnością filcowania.  Warsztaty z filcowania odbyły się we wszystkich trzech grupach.
Po krótkiej przerwie instruktorki, udawały się na spotkanie z Arkowiczami. – Tu najbardziej zaskoczyła nas ilość chętnych do udziału w warsztatach, która przeszła nasze wyobrażenie. Pięć osób wytrwale pisało ikony z Danutą Rasińską a 14 filcowało, malowało na porcelanie, malowało podkoszulki, robiło wycinanki, a my pozostajemy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania tej grupy – dodaje Gabriela Czarnecka.
Każdy ArtPiątek kończył się zajęciami z dużą grupą mieszaną – na wieczornych warsztatach spotykały się niejednokrotnie całe rodziny: dzieci i młodzież,  ich rodzice, babcie a nawet dziadkowie. Była to najliczniejsza z piątkowych grup animowana przez Gabrysię Siewierę i Marzenę Nalepę. – Chcemy więcej takich zajęć. Była to dla nas ogromna przyjemność. Zawsze lubiłam zajęcia manualne, dzięki warsztatom poznałam nowe techniki i to, że się uczę czegoś dla mnie zupełnie nowego sprawia ogromną frajdę – mówi Celina Subda.
W najbliższy piątek (6 lipca) w osiedlowym Klubie Tramp w Wołominie odbędzie się, o godz. 13.00, wystawa prac dwóch grup Seniorów i Arkowiczów.
Grupa wieczorna zakończyła swoje warsztaty zajęciami z robienia latawców, które po zajęciach poszybowały w górę. W tej grupie z uwagi na jej liczebność wystawa prac odbywała się po każdym z sześciu warsztatów.

Zbigniew Grabiński

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.