Artur Murawski na bokserskim ringu w szczytnym celu

IMG_3168-gazeta-752Q100

W minioną sobotę (9 września br. ) Artur Murawski, zastępca burmistrza Ząbek stanął na bokserskim ringu. Jego przeciwnikiem był Rafał Jackiewicz znakomity pięściarz, mistrz Europy w boksie. Zacięta, niezwykle wyrównana walka, zakończyła się remisem.

A wszystko to w szczytnym celu, zbierania środków niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, zwanego potocznie schroniskiem „Na Paluchu”.
Od pierwszego starcia iskrzyło w ringu.  Pojedynek bokserski z mistrzem Europy i byłym pretendentem do tytułu mistrza świata w normalnych okolicznościach nigdy by się nie odbył.

Dziękuję Rafałowi Jackiewiczowi za walkę i lekcję boksu. Szczególne słowa uznania chciałbym przekazać Prezesowi DSF Kickboxing Challenge Panu Sławomirowi Dubie za pomysł zorganizowania dzisiejszego wydarzenia – tuż po walce na gorąco skomentował zastępca burmistrza Ząbek

Walki zorganizowano po to by nagłośnić problem, z którym borykają się wszystkie schroniska. Po wakacjach są po prostu przepełnione.

Tak naprawdę my się dobrze bawiliśmy w ringu, ale cel był szczytny. Wspaniała inicjatywa, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród ludzi i mediów.  Zwierzęta niestety same sobie nie pomogą, dlatego m.in. ja podałem łapę.  Ogromne brawa dla Małgosi i Magdy Jabłońskich, dziewczyny wraz ze swoimi przyjaciółmi z Ząbek w jeden dzień zorganizowały dwa pełne samochody darów dla zwierzaków ze schroniska – zakończył Artur Murawski

Jak piszą współorganizatorzy, impreza Podaj Łapę Człowieku to I Piknik Charytatywny organizowany przez Federację DSF Kickboxing Challenge we współpracy ze schroniskiem „Na Paluchu”. Główną atrakcją pikniku były walki pokazowe, w których wystąpili m.in. najlepsi zawodnicy sportów walki w Polsce, którzy na ringu starli się z amatorami.
Podczas pikniku można było także obejrzeć pokazy psich zaprzęgów i tresury psów policyjnych, skorzystać z porad udzielanych przez lekarzy weterynarii oraz porozmawiać z zawodnikami. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników..
Artur Murawski, zastępca burmistrza, od wielu lat wdraża w Ząbkach kolejne programy, dbając o to, aby mieszkańcy żyli zdrowiej i aktywniej. Sam jest zapalonym sportowcem i w wolnych chwilach wylewa ostatnie poty na treningach sztuk walki i w siłowni. Jako mieszkanka Ząbek, nie jestem więc zaskoczona Jego udziałem w tej szczytnej imprezie.
Panu Arturowi Murawskiemu gratulujemy odwagi i chęci niesienia pomocy naszym „braciom mniejszym”. Mam  nadzieję, że w kolejnej edycji akcji Podaj Łapę Człowieku również będziemy mogli podziwiać i wspierać dopingiem zastępcę burmistrza Ząbek, a może także innych naszych samorządowców.

Aleksandra Olczyk

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.