Autofederacja wystartowała!

Pierwsza niezależna organizacja stworzona dla poprawy komfortu wszystkich polskich kierowców kilka miesięcy temu rozpoczęła działalność

Autofederacja (AF) to pierwsza w Polsce opiniotwórcza i oparta na idei afiliacji organizacja, która powstała, by zrzeszyć polskich kierowców ? bez względu na rodzaj pojazdu, który użytkują, staż za kierownicą czy kategorię prawa jazdy.

Misją AF jest poprawa komfortu użytkowników polskich dróg i indywidualne podejście do każdego kierowcy. Autofederacja ma na celu zapewnienie dostępu do wszechstronnej wiedzy o rynku motoryzacyjnym, krzewienie kultury na polskich drogach, wdrażanie sprawdzonych i zintegrowanych rozwiązań dla kierowców oraz wspieranie ich, kiedy tego potrzebują.

W sytuacjach wymagających szybkiego i profesjonalnego działania członkowie Autofederacji mogą korzystać z najlepszych ekspertów, rzeczoznawców i specjalistów zrzeszonych w AF. Objęci kompleksową opieką Autofederacji otrzymają najwyższej jakości pomoc i wsparcie.

? Autofederacja jest organizacją skierowaną do wszystkich kierowców. Inspiracją do rozpoczęcia przedsięwzięcia, jakim jest Autofederacja, były już te istniejące i działające z sukcesem na świecie: niemiecki ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club), angielski RAC (Royal Automobile Club) czy amerykański AAA (American Automobile Association), jednak AF skupia się przede wszystkich wokół samego kierowcy i daje więcej rozwiązań niż tylko pomoc wypadkowa i techniczna ? mówi Hubert Drabik, Prezes Autofederacji. ? Byliśmy jedynym krajem w Europie, który nie posiadał organizacji skupiającej członków w celu ułatwienia im życia w coraz trudniejszym i bardziej skomplikowanym świecie motoryzacji. Teraz możemy skutecznie chronić interesy polskich kierowców i zapewniać im poczucie bezpieczeństwa ? dodaje Hubert Drabik.

W ramach oferowanego wsparcia Autofederacja już dziś zapewnia udzielanie pomocy w uzyskaniu pełnego, należnego odszkodowania z zakładu ubezpieczeń osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i z tytułu szkód majątkowych, a także pomoc prawną obejmującą doradztwo w sytuacjach związanych nie tylko z użytkowaniem pojazdu. W przyszłości zostaną wprowadzone usługi związane z eksploatacją, naprawą samochodu i jego ubezpieczeniem. Eksperci Autofederacji doradzą, jak obniżyć koszty utrzymania samochodu, gdzie go serwisować czy zamówić tańsze, choć w pełni wartościowe części zamienne. Planowane jest również udostępnienie usług medycznych w ramach prywatnej opieki medycznej, ze specjalnymi stawkami dla członków AF.

Dla potrzeb komunikacji Autofederacji i jej członków został stworzony portal na stronie www.af.pl. Tu zainteresowani mogą zapoznać się z opiniami uznanych ekspertów, nowościami ze świata motoryzacji i najciekawszymi raportami. Każdy zarejestrowany uczestnik AF ma tu swój profil, w którym znajdują się najważniejsze informacje o jego pojeździe, dzięki czemu może korzystać z systemu inteligentnego zarządzania swoim autem. System ten przypomni mu m.in. o wymianie opon na zimowe lub przeglądzie technicznym.

Członkom Autofederacji przysługują atrakcyjne zniżki w partnerskich sklepach internetowych, które dostępne są na stronach portalu AF ? oferta rabatowa będzie sukcesywnie wzbogacana. Członkowie AF są zapraszani na wyjątkowe imprezy kulturalne i koncerty organizowane w całym kraju w ramach programu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.

Do dyspozycji członków AF pod numerem tel. 801 999 888 uruchomiono całodobowe centrum informacyjne. Przez siedem dni w tygodniu konsultanci udzielają informacji o obecnych i przyszłych usługach AF, a także umawiają uczestników z ekspertami z różnych dziedzin motoryzacji, prawnikami czy rzeczoznawcami AF.
Koszt rocznego członkostwa AF wynosi 84,99 zł brutto ? czyli około 7 zł miesięcznie.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź nasz portal www.af.pl.