Awans juniorów młodszych Bankówki do Finału „A” Mistrzostw Polski w unihokeju

W dniach 17–18 marca 2018 r., UKS „Bankówka” była gospodarzem Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w unihokeju. W hali sportowej Ośrodka Kultury i Sportu w 15-tu meczach o awans do Finału Mistrzostw Polski rywalizowało 6 zespołów z różnych stron kraju: UKS Bankówka Zielonka  (mazowieckie), ULKS Józefina  ( mazowieckie), UKS Wiatr Ludźmierz (małopolskie), Aligator UKS Chwarzno Gdynia (pomorskie),  UKS Błyskawica Niechanowo (wielkopolskie) i UKS Jedynka Orzysz (warmińsko-mazurskie).

To były dwa dni wspaniałej walki zespołów o przepustkę do Finału „A”. Dla drużyny z Zielonki rywalizacja zakończyła się zdobyciem drugiego  miejsca. Zawodnicy UKS „Bankówka” pokonali cztery zespoły wygrywając z Aligatorem Gdynia 9:2, z Jedynką Orzysz 8:4, z Błyskawicą Niechanowo 3:1 i z Wiatrem Ludźmierz 6:3. Dwubramkową porażkę ponieśli  w ostatnim meczu z Józefiną, która wygrywając 4:2 uzyskała awans do Finału „A” z pierwszego miejsca w grupie. UKS „Bankówka” awansowała  z drugiego miejsca, a Wiatr Ludźmierz z trzeciej pozycji.
Najlepszymi zawodnikami UKS „Bankówka” w poszczególnych meczach zostali: Jakub Miętki, Damian Sobieski, Bartosz Jachacy, Jakub Szałański i Mateusz Moczydłowski. Najlepszym strzelcem i najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Bartosz Jachacy, natomiast Jakub Szałański najlepszym asystującym.
Wszystkie uczestniczące w turnieju zespoły otrzymały puchary i dyplomy. Dyplomy imienne otrzymali także zawodnicy z poszczególnych zespołów (wg zajętych miejsc). Wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy poszczególnych meczów, MVP turnieju, trzech najlepszych strzelców turnieju, trzech najlepszych asystujących i dwóch najlepszych bramkarzy turnieju.
Szczególne podziękowania należą się Joannie Sadowskiej za wkład pracy przy przygotowaniu wyróżnień dla najlepszych zawodników oraz pamiątkowych imiennych dyplomów dla wszystkich zawodników turnieju, a kibicom za wsparcie i doping z trybun. Gratulujemy drużynie juniorów młodszych osiągniętych dotychczas wyników i życzymy dalszych zwycięstw w majowym  finale.
Trenerzy: Piotr Cymer i Stanisław Głowienka. Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Zielonki.

Źródło: UM Zielonka

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.