Barbórkę zakończyli rozbojem i dewastacją pociągu

Kilkanaście godzin potrzebowali Policjanci z komisariatu Policji w Tłuszczu i Jadowie na zatrzymanie sprawców rozboju z użyciem noża na 18-latku w pociągu podmiejskim relacji Warszawa Wileńska- Małkinia. 26-letni Piotr C. i 24-letni Łukasz W. już trafili do policyjnej celi. Mężczyźni dodatkowo odpowiedzą za dewastację składu pociągu, w którym wybili 37 szyb powodując tym samy straty w wysokości około 4 tyś złotych. O dalszym losie sprawców zadecyduje sąd.

Tuż przed 23.00 w piątek, dyżurny komisariatu w Tłuszczu odebrał zgłoszenie od kierownika pociągu relacji Małkinia- Warszawa Wileńska o dewastacji składu pociągu. Według informacji od zgłaszającego trzech młodych mężczyzn pomiędzy przystankami kolejowymi Szewnica- Mokra Wieś miało dokonać wybicia 37 szyb w oknach jednostki elektrycznej i dwóch luster łazienkowych, powodując tym samym straty w kwocie blisko 4 tyś. złotych na szkodę Kolei Mazowieckich.

Kilkanaście minut później do komisariatu Policji w Jadowie telefonicznie wpłynęła informacja, że w rejonie stacji Chrzęsne w pociągu relacji Warszawa Wileńska ? Małkinia , trzech mężczyzn w wieku około 20-30 lat dokonało rozboju na 18-to latku. Jak ustalili funkcjonariusze do młodego mężczyzny siedzącego w przedziale służbowym podeszło trzech mężczyzn, z których jeden, używając przemocy wyprowadził go z przedziału, drugi w tym samym czasie zgasił jedną z lamp na pomoście wagonu, a trzeci grożąc ? sprzedaniem mu kosy? i strasząc nożem wyciągniętym z kieszeni, polecił wydanie przedmiotów wartościowych. Sprawcy zabrali poszkodowanemu telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi powodując straty o łącznej wartości 1050 zł., po czym wysiedli w rejonie stacji Mokra Wieś.

Realizując czynności w przedmiotowych sprawach, funkcjonariusze z Jadowa i Tłuszcza, ustalili, że sprawcami zarówno dewastacji pociągu, jak i rozboju, mogą być te same osoby. Prześwietlając miejscowe środowisko Policjanci wytypowali potencjalnych sprawców odnotowanych przestępstw. Wczesnym rankiem w niedzielę, mundurowi zatrzymali 26-letniego Piotra C. i 24-letniego Łukasza W. Trwają czynności zmierzające do ustalenia personaliów trzeciego sprawcy. Jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

Jeszcze dziś zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzuty uszkodzenia mienia i rozboju. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.

ts/wz

3 przemyślenia nt. „Barbórkę zakończyli rozbojem i dewastacją pociągu

  1. Spokojnie- od korekty lutowej na odcinku Tłuszcz- Małkinia pozostaną 2 pary,a resztę jako koleje Maz.skrócimy do Tłuszcza.

  2. Do kamieniołomów tych bandziorów. Ale należy kontrolować tą sprawę bo policja łapie a sądy puszczają. Bandytów miejsce jest w ciężkim więzieniu z robotami by odpracowali to co zniszczyli.

Możliwość komentowania jest wyłączona.