Barcelona i Benfica Lisbona zagrają w Markach

Barcelona i Benfica Lisbona zagrają w Markach

Już w najbliższy wtorek 28 listopada br. rozpoczyna się druga runda Ligi Mistrzów w Markach! Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne w Markach przy ul. Wspólnej 40 będzie areną rozgrywek najlepszych europejskich drużyn korfballu, a Marki na 5 dni staną się centrum uwagi korfballowego świata.

W rozgrywkach wezmą udział drużyny z Anglii, Portugalii, Katalonii i Czech. Polskę w tych rozgrywkach klubowych będzie reprezentował MKS Marcovia Marki – aktualny Mistrz Polski. Drużyna będzie rywalizowała w grupie A z KCC Sokol Czeskie Budziejovice, NC Benfica Lisbona, Trojans KC Londyn oraz CK Valparadis Barcelona.

Do wielkiego finału w Antalyi-Kemer , który odbędzie się 18–20 stycznia 2024 r., awansują jedynie zwycięzcy grup. Drużyny z miejsc: drugiego i trzeciego, zagrają w turnieju Challanger, który odbędzie się w holenderskim Delft 4 i 5 lutego 2024 r. Wstęp na mecze w hali przy Wspólnej 40 jest bezpłatny. Wejściówki są dostępne w klubie kasach basenowych MCER. Mecze będą transmitowane na żywo. Śledzić je będzie można, jak również sprawdzać aktualne wyniki na tutaj oraz na kanale youtube.

„Bardzo się cieszę, że tak prestiżowa impreza międzynarodowa zostanie zorganizowana w Markach. Liczymy, że na nasza nowoczesna hala i wsparcie kibiców pomogą nam w drodze do zwycięstwa. Naszym celem jest zakwalifikowanie się do rund finałowych” – mówi Maciej Goławski, trener i sędzia międzynarodowy, były reprezentant Polski, zdobywca kilku tytułów mistrzowskich. Dodaje, że jego największym marzeniem jest promocja tego nieznanego jeszcze powszechnie sportu wśród najmłodszych.

„Jeżeli, ktoś chciałby zacząć swoją przygodę w Klubie Naszego Mistrza Marcovii Marki to drzwi stoją otworem zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Treningi drużyny seniorów odbywają się na hali MCER oraz OSiR Warszawa-Włochy, natomiast treningi dzieci odbywają się na Sali Szkoły Podstawowej Nr 5 w Markach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę marcovia-marki.pl lub kontakt z Klubem.”

Korfball

  • Dyscyplina wywodzi się z Holandii (korf-kosz, ball-piłka).
  • Celem gry jest zdobywanie punktów poprzez celny rzut do kosza. Celny rzut liczony jest za 1 punkt, bez względu na odległość z której oddaję się rzut.
  • Zasadą jest, że w drużynie gra czerech mężczyzn i cztery kobiety, a boisko jest podzielone na dwie strefy: ataku i obrony.
  • Dwie kobiety i dwóch mężczyzn grają w jednej strefie jako atakujący lub w drugiej strefie jako obrońcy. Po dwóch zdobytych punktach (bez względu dla której drużyny) następuje przejście zawodników z ataku do obrony i odwrotnie.
  • Nie można kozłować piłki ani się z nią przemieszczać, czyli przechwytywać można jedynie w fazie lotu piłki np. przy podaniu lub rzucie.
  • Mężczyzna może bronić wyłącznie mężczyznę, a kobieta-kobietę, bo inaczej jest to karane przewinieniem w postaci rzutu wolnego lub rzutu karnego.
  • Przewinienia karane są rzutem wolnym lub rzutem karnym wykonywanymi z odległości 2,5m od kosza.

 

Więcej informacji z Marek

Trasa Mostu Północnego w Markach

Trasa Mostu Północnego w Markach

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego odbędzie się 21 lutego 2024 roku o godz. 17 00 i będzie prowadzona w formie on-line [...]
0 komentarzy
Marki - zmiany godzin pracy Urzędu Stanu Cywilnego

Marki – zmiany godzin pracy Urzędu Stanu Cywilnego

Urząd Stanu Cywilnego w UM Marki, 21 lutego (środa) będzie czynny tylko do godz.16.00; 23 lutego (piątek) w godzinach 8.00 – 12.00.   [...]
0 komentarzy
Marki - ruszyły zapisy na Bieg Tropem Wilczym

Marki – ruszyły zapisy na Bieg Tropem Wilczym

12 edycja ogólnopolskich biegów Tropem Wilczym, organizowanego w celu upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych zaplanowana została na 03 marca 2024 roku. Biegacze wystartują spod remizy Ochotniczej [...]
0 komentarzy
Zostaw 1,5 procent podatku w Markach

Zostaw 1,5 procent podatku w Markach

Jak co roku, UM Marki zachęca  do przekazania podczas rozliczania podatku dochodowego 1,5 procenta podatku na rzecz mareckich organizacji pozarządowych. Każda złotówka przekazana [...]
0 komentarzy
To już 9. edycja konkursu "Kobieta z Marką".

To już 9. edycja konkursu „Kobieta z Marką”.

Konsultacje społeczne w sprawie przyznania dodatkowego wyróżnienia „Nagroda Mieszkańców” w konkursie „KOBIETA Z MARKĄ 2024”. Do 12 lutego przyjmowane były zgłoszenia kandydatek od [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.