Bartek Kazimierczak Wice Mistrzem Polski

20 października,  w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, odbyły się na obiektach Parku Wodnego  w Tarnowskich Górach XIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate  Kyokushin.

W turnieju wzięło udział 229 zawodników w wieku 14-15 lat z blisko 80 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. KSW KYOKUSHIN wystawił trójkę zawodników, wszyscy reprezentanci Klubu wygrali swoje pierwsze walki eliminacyjne, najlepiej wypadł Bartek Kazimierczak plasując się na drugim miejscu Mistrzostw Polski.

Bartek stoczył cztery walki zdecydowanie pokonując zawodników  z Zielonej Góry, Kobierzyc oraz Gorzyc. Pojedynki nie były łatwe, przeciwnicy atakowali bardzo zaciekle i sprawiali wiele problemów. Za każdym razem Bartkowi udało się opanować sytuacje, by w końcowych momentach walki zaznaczać swoją przewagę  i uzyskać zwycięskie wskazanie sędziów. Finał z zawodnikiem z Józefowa trwał  dwie dwuminutowe rundy i tylko  w końcowym fragmencie walki przeciwnik uzyskał nieznaczną przewagę, co zadecydowało o końcowym wskazaniu sędziów 1 do 3.
Ania Stankiewicz i Michał Pazio, po wygranych walkach, mieli duże szanse na przebicia się na pozycje medalowe. Szczególnie niewiele zabrakło Michałowi, który toczył piękne technicznie walki, dokładając do tego przewagę siłową w końcówkach rund.
W najbliższym czasie możemy liczyć na jeszcze większe sukcesy zawodników KSW KYOKUSHIN podczas listopadowego Pucharu Europy w Warszawie. Dla Bartka tytuł mistrza Europy i  wicemistrzostwo Polski, stały się dodatkową przepustką do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów, które 9 grudnia odbędą się w Bułgarii. Więcej informacji na www.kswkyokushin.pl

KSW KYOKUSHIN

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.