Basen w Ząbkach otwarcie w sobotę

? Już od soboty 15 lutego 2014 roku zapraszamy mieszkańców Ząbek do Centrum Turystyczno- Rekreacyjno- Sportowego na Krytą Pływalnię przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ząbkach ? mówi Robert Perkowski, burmistrz Ząbek.

Informacja o tym, że będzie można już korzystać z miejskiej pływalni z pewnością będzie ciepło przyjęta teraz, gdy młodzież szkolna zaczyna ferie zimowe. Szczególnie przez tych, którzy na ferie nie mają zaplanowanego wyjazdu. ? Liczyliśmy na to, że uda nam się przed feriami dopełnić wszelkich spraw formalnych, ale różnie mogło być. Udało się i tym bardziej się cieszę, że ząbkowskie dzieci i młodzież mogą na ferie mieć dostępną taką atrakcję w swoim mieście ? mówi Robert Perkowski, burmistrz Ząbek. Informacja o ostatnich ? wyczekiwanych decyzjach ? dotarły do władz miasta w środę (12 lutego) po południu.

Ząbkowscy samorządowcy uważają, że Centrum Turystyczno- Rekreacyjno- Sportowe ? Kryta Pływalnia przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ząbkach będzie znakomitym miejscem aktywnego wypoczynku dla całych rodzin, stanie się miejscem spotkań mieszkańców Ząbek, powiatu wołomińskiego, a także alternatywą spędzenia wolnego czasu również dla mieszkańców stolicy.

Realizacja inwestycji stała się możliwa dzięki prawie 13 milionom złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. ? W 2007 roku zbadaliśmy potrzeby naszych mieszkańców. Oprócz dróg, najczęściej oczekiwaną inwestycją był basen, postrzegany jako centrum miastotwórcze. Obecnie stworzyliśmy wielkie centrum sportowo-rekreacyjne, które w jednym miejscu będzie skupiało wiele funkcji. Dzięki odważnemu podejściu do inwestycji pobudziliśmy również lokalną przedsiębiorczość ? mówił burmistrz Perkowski podczas podpisania umowy na budowę ?Centrum?. 14 listopada ubiegłego roku podczas XIV edycji Gali Budowniczych Polskiego Sportu zastępca burmistrza Artur Murawski odebrał wyróżnienie w konkursie ?Sportowy Obiekt Roku 2013? właśnie za ten obiekt.

Oprac. Teresa Urbanowska