Będą nowe przedszkola w Wołominie?

Informacja o tym, że w Wołominie powstaną dwa nowoczesne przedszkola dla 500 dzieci powinna ucieszyć wielu rodziców. Wśród 13 nowych zadań inwestycyjnych, o których wprowadzenie do budżetu w dniu 29 sierpnia wnioskowała do Rady Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina, znalazł się projekt przedszkola na Osiedlu Niepodległości i przedszkola przy ulicy Wiejskiej.

Więcej chętnych niż miejsc w przedszkolach ? to problem, z którym boryka się od lat wiele gmin. Nie inaczej jest również w Wołominie. Choć w tym roku uruchomiono trzy dodatkowe oddziały, tj. w Przedszkolu nr 9, Przedszkolu nr 6 i w Przedszkolu w Duczkach, to i tak dla wszystkich chętnych miejsc nie wystarczyło.
– W tym roku, zgodnie z obowiązującymi przepisami, dla dzieci cztero i pięcioletnich, które nie znalazły miejsca w przedszkolu publicznym, gmina miała obowiązek wskazania innego przedszkola, które przyjmie dziecko na zasadach odpłatności na poziomie przedszkola publicznego, czyli pierwsze pięć godzin za darmo oraz 1 złotówkę za każdą godzinę ponad ten czas, a dla dzieci z rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny 50 groszy ? mówi Halina Bonecka, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli.
Dlatego też, informacja o tym, że w Wołominie powstaną dwa nowoczesne przedszkola dla 500 dzieci powinna ucieszyć wielu rodziców. Wśród 13 nowych zadań inwestycyjnych, o których wprowadzenie do budżetu w dniu 29 sierpnia wnioskowała do Rady Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina znalazł się projekt przedszkola na Osiedlu Niepodległości i przedszkola przy ulicy Wiejskiej.
Praktycznie od kilku lat w każdym roku szkolnym brakuje ok. 250 – 300 miejsc w przedszkolach publicznych. – Najmłodsi mieszkańcy Wołomina to nasze oczko w głowie! Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom społecznym planujemy budowę dwóch zupełnie nowych przedszkoli. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania tych inwestycji. Chciałabym, abyśmy jeszcze w tym roku wybrali projektanta, który w przyszłym roku stworzy projekty nowych placówek oświatowych ? mówi Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina.
– Najwięcej dzieci zapisywanych do przedszkola pochodzi z okolic Osiedla Niepodległości. W tej chwili do ich dyspozycji jest Przedszkole nr 6 przyległe do Zespołu Szkół nr 3. Jest to mała placówka. Nie ma odpowiedniej kuchni. Jest propozycja, aby na tym terenie wybudować placówkę w nowej lokalizacji przy Szkole Podstawowej nr 7 w Wołominie, w miejscu Dirt Parku, który od wielu lat nie jest użytkowany ? mówi burmistrz Radwan. – To idealne miejsce na stworzenie nowego przedszkola. Przedszkole w pobliżu szkoły podstawowej jest wymarzonym miejscem przez wielu rodziców, którzy w jedno miejsce będą mogli przywieźć młodsze dziecko do przedszkola, a starsze do szkoły ? podkreśla burmistrz Radwan.
Nie mniej ciekawą wydaje się być nowa lokalizacja Przedszkola nr 8 mieszczącego się obecne przy ulicy Fieldorfa. – Wskazaliśmy teren przy ulicy Wiejskiej w Wołominie  w bliskim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych i w pobliżu dwóch szkół: nr 4 i nr 5 ? opowiada burmistrz Wołomina.
Zarówno na os. Niepodległości i przy ul. Wiejskiej planuje się wybudowanie nowoczesnych obiektów przedszkolnych, po 10 oddziałów każdy. Łącznie znajdzie się tam miejsce dla 500 dzieci.

Teresa Urbanowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.