Bezpieczni w sieci – piknik rodzinny w SP w Józefowie

04325_foto__ddd

Tegoroczny Piknik Rodzinny społeczność Szkoły Podstawowej w Józefowie przygotowywała już od kwietnia. Ogłoszone zostały konkursy plastyczne oraz zastanawiano się  jak uatrakcyjnić szkolną uroczystość. Przede wszystkim należało poszukać życzliwych ludzi, czyli sponsorów, dzięki którym udałoby się zrealizować liczne pomysły.

Impreza odbyła się 25 maja 2018r.  O godzinie 15.30 przygotowania zostały dopięte na przysłowiowy ostatni guzik, na pięknie udekorowanym szkolnym dziedzińcu oczekiwano na pierwszych gości i wtedy właśnie organizatorom niemiłą niespodziankę sprawił deszcz, który najpierw nieśmiało,  a potem coraz  skuteczniej  moczył dekoracje i zbierających się uczestników pikniku. Nie było rady, trzeba było natychmiast wprowadzić w życie” plan B” i przenieść się do hali  sportowej. Ten moment udowodnił  jak zintegrowana i pełna poświęcenia jest szkolna społeczność. W ciągu piętnastu minut  ławki, stoliki, sprzęt nagłaśniający,  a także wszystkie  stoiska  znalazły się pod dachem. Można było zaczynać…
Hasło Pikniku „Bezpieczni w sieci” nawiązywało do bardzo ważnej problematyki właściwego i odpowiedzialnego korzystania z możliwości jakie daje Internet. Wręczono nagrody w konkursie plastycznym na plakat i hasło na temat  kulturalnego komunikowania się w Internecie  zorganizowanym przez A. Brzozowską oraz  zaprezentowano  gazetki pt. „Gdzie szukać pomocy” wykonane przez uczniów klas VI, VII oraz  II i III gimnazjum pod kierunkiem wychowawców klas oraz Arkadiusza Wójcika i  Ireny Jankowskiej
Wielu wrażeń dostarczyło  przedstawienie profilaktyczne pt. „Sen o Internecie” w wykonaniu uczniów  z klasy VI i VII pod opieką  Anety Szczepańskiej i  Elżbiety Stachurskiej,  a także krótka scenka pt. „To twoja decyzja” , którą przygotowało Szkolne Koło Teatralne. Można było posłuchać wzruszających piosenek  w wykonaniu dziewcząt z klasy VII i IIg przygotowanych przez  Izabelą Głowacką. Bardzo podobał się brawurowy pokaz taneczny w stylu country w wykonaniu dzieci ze Studia Tańca CLOU pod kierunkiem  Marty Grzegorek.
Na licznie przybyłych uczestników Pikniku czekało wiele atrakcji. Przygotowano plener malarski, którym opiekowały się Wioletta Korzeniewska i  Joanna Jaworska, powstały naprawdę piękne prace. Quiz wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z Internetu poprowadziły Bożena Piesio i  Agnieszka Berlińska. Jak zwykle wielką popularnością cieszyła Loteria fantowa, nad którą czuwały  Mirosława Czajka, Iwona Rasińska i  Elżbieta Chrzanowska. Nie zabrakło chętnych w kąciku malarskim przygotowanym przez  Anetę Szczepańską i Renatę Rasińską. Podobała się też odrobina szaleństwa przy malowaniu buzi, pani Anna Kurek,  Izabela Głowacka,  Elwira Sobólska miały pełne ręce roboty, podobnie jak  Beata Wojciechowska,  która pokazywała jak z koralików wyczarować istne cuda w sam raz na prezent dla mamy. Nie obyło się bez pokazu pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowanej przez uczennice z klasy III gimnazjum i  Arkadiusza Wójcika. Dzięki uprzejmości  Ewy Sępkowskiej można było  zmierzyć sobie ciśnienie  lub dokonać pomiaru poziomu cukru.
Długa kolejka łakomczuszków oczekiwała na  słodką porcję waty cukrowej, a potem do „fotobudki”, by zostało wesołe zdjęcie na pamiątkę.
Na Pikniku  nie mogło zabraknąć strażaków. Dzięki zaangażowaniu radnych  Mirosława Kuligowskiego oraz  Tomasza Rasińskiego w tym roku aż trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych: z Kuligowa z Ludwinowa – Józefowa i z Radzymina przygotowały wspaniały pokaz swoich umiejętności i wyposażenia. Największe zaciekawienie wywołała niezwykle długa drabina pożarnicza, bardzo przydatna przy gaszeniu pożarów wysokich budynków, w tym wypadku wykorzystana została do podziwiania  piękna  najbliższej okolicy i wykonania zdjęć.
Pokazy strażaków obejrzał także  Radosław Korzeniewski, Wójt Gminy Dąbrówka, który zawsze chętnie uczestniczy  w ważnych  w życiu szkoły wydarzeniach i chętnie je wspiera.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.