Bezpłatne przedstawienia dla dzieci w Ząbkach

1

Już niebawem w  Ząbkach rozpocznie się cykl otwartych przedstawień teatralnych w ramach projektu „Zatrzymaj się na chwilę”.

„Zatrzymaj się na chwilę” to projekt teatralny przygotowany przez Studio Artystyczne AKADA z Suwałk mający  na celu dotarcie w okresie przedświątecznym z ciekawym, ważnym przesłaniem do osób pogrążonych w wirze codzienności, często nie mających czasu na chwilę refleksji nad tym, co w życiu jest ważne.
Przygotowane spektakle mają z założenia skierować uwagę dzieci, ale też ich opiekunów na rzeczy najważniejsze: rodzinę, przyjaźń, dobro, pomoc, tolerancję, akceptację, poszanowanie.
Na projekt składa się pięć przedstawień teatralnych . Trzy z nich będą realizowane w Ząbkach, natomiast dwa w supermarkecie M1 w Markach.
Przedstawienia poruszają ważne dla dzieci zagadnienia:  przyjaźni, wzajemnej pomocy, poczucia bycia ważnym dla innych, zdobywania wiedzy:

  • 16 grudnia br. godz. 10:30 – „Wiara w siebie może wszystko, czyli skarbów wysypisko” – małemu Radkowi nic się nie udaje, wstydzi się i chowa przed kolegami, ale niespodziewanie wyrusza w podróż, gdzie odkrywa skarby – swoje talenty. W odkryciu własnej wartości pomagają mu mądry ptak i cierpliwa babcia. Miejsce: Bazar Miejski w Ząbkach, tuż przy wejściu głównym,
  • 16 grudnia br. godz. 12:00 – „Po Polsce podróże małe i duże” – Każde dziecko zna legendę o Smoku Wawelskim. Dlatego zapraszamy publiczność na opowieść o Smoku…Bazylim. Bohater przybywa z zagranicy, by odwiedzić swojego dziadka – Smoka wawelskiego. Jednak już na początku wyprawy okazuje się, że podróż bohatera do Krakowa wcale nie będzie łatwa, bo ktoś za wszelką cenę chce pokrzyżować plany Bazylego i sprawić, by nie trafił do grodu księcia Kraka. Bazyli nie zraża się jednak niepowodzeniem i z pomocą m. in. Złotej Rybki, Syrenki Warszawskiej oraz dzieci próbuje dotrzeć do celu swojej podróży. Miejsce: Centrum Handlowe M1 w Markach ( wejście do M1 obok pętli autobusowej),
  • 19 grudnia br. godz. 13:00 –„Opowieść wigilijna” – Młody Adaś to miły i zabawny chłopiec, który bardzo cieszy się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia . Z tej okazji postanawia odwiedzić swojego dziadka, aby pomóc mu w przygotowaniach świątecznych . Jednak dziadek chłopca nie lubi świąt, co gorsza w ogóle o nich nie pamiętał. Chłopiec robi wszystko, aby dziadek pokochał święta.  Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ząbkach, ul. Kościelna 2, (konieczne obuwie na zmianę)

Każde z tych przedstawień niesie niezapomniane emocje, mnóstwo humoru, ale nie tylko. Przedstawienia są tak skonstruowane, aby bawiąc uczyły tego, co jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.