Bogdan Bańkowski mistrzem świata w warcabach

Bogdan Bańkowski

Siedmioro zawodników UKS Struga godnie reprezentowało biało-czerwone barwy na międzynarodowym turnieju.

Niedawno zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach. W turnieju rozgrywanym w Dąbkach (woj. zachodniopomorskie) uczestniczyło aż 300 zawodników z 18 krajów – od Francji po Chiny i Surinam. Oczywiście silną ekipę wystawił nasz kraj. Znalazło się w niej aż siedmioro zawodników z UKS Struga: Adrianna Koszewska, Klaudia Adamczyk, Marta Bańkowska, Kacper Waś, Jakub Broma, Martin Banaszek oraz Bogdan Bańkowski. Największy sukces odniósł ten ostatni zawodnik. Bogdan Bańkowski został mistrzem świata w warcabach tureckich (od klasycznych różnią się ustawieniem pionków i sposobem poruszania). Cała drużyna z Marek zasługuje na wielkie brawa. Także za wielkie serce i zaangażowanie – najkrótsza partia z udziałem naszych zawodników trwała trzy godziny!

– To dla nas duży sukces, bo aż siedmiu graczy naszej narodowej reprezentacji pochodziło z UKS Struga. Był to też wyśmienity sprawdzian – zobaczyliśmy, na jakim poziomie gra w warcaby świat. Dziękujemy za cenne wskazówki taktyczne trenerom reprezentacji narodowej: Natalii Sadowskiej i Eugeniuszowi Watutinowi, ale specjalne podziękowania kierujemy w stronę naszych długoletnich trenerów klubowych Jarosława Sucheckiego oraz Pawła Sucheckiego. To właśnie dzięki nim marecka młodzież rozwija tą piękną pasję i nie boi się walczyć ze światową czołówką   – mówi Janusz Koszewski, opiekun grupy z Marek.

Warto też dodać, że w turnieju wystąpiła jeszcze jedna osoba z mareckiego klubu, choć w innej roli. Artur Moczulski – wychowanek klubu, a dziś już pełnoletni młody człowiek – był sędzią rundowym.

Źródło: UM Marki

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.