Bracia Sobierajscy najlepsi w Europie!

Bolek Sobierajski z Ząbek zdobył złoty medal i tytułu Mistrza Europy w kategorii wiekowej 13-17 lat podczas odbywających się w Holandii ME

W odbywających się na początku lipca w Holandii Mistrzostwach Europy w biegach z przeszkodami wystartowało trzech braci z Ząbek: piętnastoletni Bolek, dziewiętnastoletni Marian i dwudziestosiedmioletni Wojciech Sobierajscy. Po wspaniałej walce z wyższymi o głowę rywalami,  w biegu na dystansie 4 km, złoty medal i tytuł Mistrza Europy w kategorii wiekowej 13-17 lat zdobył Bolek.

19807475_1958589911026382_2058896985_o

Chwilę później, wyprzedzając rywali dosłownie na ostatnich metrach, brązowy krążek dla Polski wywalczył Maniek, zajmując trzecie miejsce w kategorii 18-24.
Najstarszy z braci, Wojtek, dobiegł do mety na najgorszym dla sportowca, czwartym miejscu. Do medalu zabrakło mu tylko pięciu sekund! Bracia Sobierajscy na co dzień trenują w swoim domu w Ząbkach, gdzie na strychu własnoręcznie zbudowali siłownie i tor przeszkód. Należą oni do klubu OCRA Poland, który w całości pokrył koszty związane z wyjazdem do Holandii. Zajmując tak wysokie miejsca na ostatnich zawodach, zdobyli kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Kanadzie. W dniu14 października będą walczyć o kolejne medale dla Polski!
Sportowcom z Ząbek życzymy kolejnych udanym startów i wielu złotych medali.