Brązowy medal MP dla kadetek Huraganu

W turnieju finałowym o mistrzostwo Polski w koszykówce kadetek (rocznik 1995 i młodsze), rozegranym w dn. 25 – 29 maja w Żyrardowie, brązowy medal wywalczył zespół UKS Huragan Wołomin. Mistrzem Polski została drużyna OSiR Trójka Żyrardów, a wicemistrzem WKK Wrocław.

Po wspaniałych ubiegłorocznych osiągnięciach koszykarek UKS Huragan Wołomin, także obecny sezon zakończył się dla nich zdobyciem medalu na mistrzostwach Polski. Dokonały tego w ostatnią niedzielę kadetki, które w finałowych zmaganiach w Żyrardowie wywalczyły brązowe krążki. Jest to piękny sukces podopiecznych trenera Piotra Dąbrowskiego, chociaż przy odrobinie szczęścia mogło być jeszcze lepiej. Ale po kolei.

Na starcie żyrardowskiego finału stanęło 8 najlepszych w tym sezonie koszykarskich drużyn kadetek w Polsce: AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, INEA AZS Poznań, MUKS Chrobry Basket Głuchołazy, MUKS Poznań, OSiR Trójka Żyrardów, UKS Huragan Wołomin, VBW GTK Gdynia i WKK Wrocław. Stawka niezwykle wyrównana, każdy zespół z niemałymi aspiracjami, a kilka myślało poważnie o zdobyciu mistrzostwa. Był wśród nich i wołomiński Huragan. Najpierw drużyny walczyły w dwóch 4-zespołowych grupach systemem każdy z każdym, następnie rozegrano półfinały o miejsca 1 – 4 oraz finały o poszczególne miejsca i medale.

Kadetki Huraganu rozpoczęły mecze w grupie od porażki. Po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu uległy AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 68:72. Prawie przez cały czas grano kosz za kosz, w końcówce więcej szczęścia miały gorzowianki. Następnego dnia nasze koszykarki znów stoczyły dramatyczny bój, tym razem zwycięski z drużyną WKK Wrocław. Końcowy wynik 65:54 dla Huraganu, ale w połowie trzeciej kwarty było już ponad 10 punktów przewagi dla przeciwniczek. Wreszcie ostatni grupowy mecz był już dla wołominianek spacerkiem, bowiem gładko pokonały one zespół MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 65:43. Dzięki temu zajęły 2 miejsce w grupie i tylko o przysłowiowy włos przegrały rywalizację z WKK Wrocław o pierwszą lokatę.

W półfinale nasze dziewczęta musiały uznać wyższość drużyny gospodarzy turnieju finałowego – OSiR Trójka Żyrardów. Jeszcze niedawno w mistrzostwach województwa mazowieckiego górą był Huragan, tym razem jednak lepsza okazała się niestety Trójka. Wygrała po emocjonującym meczu 68:59, a o wszystkim zadecydował przestój wołominianek w trzeciej kwarcie. Spotkanie to było chyba przedwczesnym finałem turnieju, gdyż później w walce o tytuł mistrza Polski żyrardowianki rozgromiły WKK Wrocław 83:37.

Na szczęście zespół Huraganu nie załamał się niepowodzeniem w półfinale i w meczu o brązowy medal pewnie pokonał VBW GTK Gdynia 61:53, prowadząc już do przerwy różnicą 25 punktów.

W całym turnieju wśród kadetek Huraganu szczególnie wyróżniały się Sylwia Bujniak oraz Karolina Poboży, która została wybrana do piątki najlepszych zawodniczek finałów. Ponadto drużynę kadetek Huraganu stanowiły jeszcze: Adrianna Januszko, Natalia Panufnik, Magdalena Miesiąc, Żaneta Mariak, Martyna Banaszek, Monika Radomska, Aleksandra Januszko, Weronika Dąbrowska, Maja Perkowska, Justyna Szuleka, Katarzyna Banaszek, Aleksandra Miesiąc, Magdalena Załęska, Wiktoria Nowicka.