Burmistrz Wołomina i Szkoła Podstawowa NOVUM wspierają młode talenty

13 marca 2016 roku w Miejskim Domu Kultury odbył się Turniej Szachowy dla dzieci o Puchar Burmistrza oraz o Puchar Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej NOVUM w Wołominie.

W Turnieju o Puchar Szkoły NOVUM sędzią głównym był Pan Marcin Śliwiński. Udział w nim wzięło 66 dzieci z powiatu wołomińskiego w wieku 6-9 lat. Oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych i pucharów, można było zdobyć dwie kategorie szachowe. Walka była zacięta i wymagała dużej wytrwałości od młodych zawodników, ponieważ w ciągu dwóch godzin zostało przeprowadzonych 6 rund, a pary były dobierane losowo przez program komputerowy. Były i okrzyki radości i łzy po przegranej, ale taka jest właśnie szlachetna rywalizacja i związana z nią nauka przestrzegania reguł gry.
Kategorię IV zdobyli: Szymon Maryszczak, Kacper Kalata, Mieszko Bartos, Juliusz Klim, Lech Janik, Igor Szymański, Krzysztof Zawiejski. Kategorię V uzyskali: Jakub Klimek, Szymon Mróz, Marcel Rosa, Stanisław Borkowski, Adam Lis, Aleksander Kostrzewa, Dominik Jędrzejczyk, Adam Sokołowski, Bartosz Elsner, Karolina Kaczmarczyk, Anna Bartołd.
Puchar Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej NOVUM zdobyli: Marcelina Łaszczuk (I miejsce), Antoni Góral (II miejsce) oraz Jagoda Dzierzgowska (III miejsce). W kategorii dziewcząt nagrodzone zostały: Marcelina Łaszczuk, Jagoda Dzierzgowska i Karolina Kupiec. Najlepszy wynik w roczniku 2008 uzyskała Marcelina Łaszczuk, zaś w roczniku 2009 była to Jagoda Dzierzgowska. Nagrody również otrzymali najmłodsi uczestnicy turnieju, byli to: Michalina Salus (5 lat) oraz Bartosz Elsner (5 lat). Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej nauce gry w szachy oraz wielu kolejnych sukcesów!