Cezary Rzempołuch mistrzem Polski!

Na odbywających się we Władysławowie w dniach 21-23 października I Mistrzostwach Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów w wyciskaniu klasycznym sztangi leżąc z MKS Wicher startowało 10 zawodników. Zawody przeprowadzono w Centralnym Ośrodku Sportu im. Feliksa Stamma. Do zawodów zgłoszono aż 205 zawodników. Zawodnicy Wichru zdobyli osiem medali, a Cezary Rzempołuch został rekordzistą kraju w kategorii 74 kg juniorów do 18 lat.

Bardzo dobrze w Centralnym Ośrodku Sportu im. Feliksa Stamma we Władysławowie zaprezentowali się szczególnie juniorzy do lat 18, wymieniony wyżej Cezary Rzempołuch, zdobywca złotego medalu, i Artur Białek, który zdobył srebrne medale do lat 18 i 20, oraz Patryk Krzyszczak ? zdobywca brązowego medalu. Wszyscy oni ustanowili rekordy życiowe, startując bez koszulek specjalistycznych.

W tym miejscu warto nadmienić, że wszyscy juniorzy do lat 18, startujący z naszego klubu, będą startować w tej kategorii wiekowej jeszcze przez najbliższe dwa lata. W punktacji drużynowej zajęli czwarte miejsce z wynikiem 41 punktów.

Świetny start zaliczył Rafał Białek, startujący w grupie juniorów do lat 23 w wadze do 66 kilogramów, który zdobył srebrny medal. Nieco gorzej wypadł najbardziej utytułowany zawodnik Wichru Kobyłka ? Bogusław Waszczuk, który zaliczył tylko jedno podejście i zdobył srebrny medal. Jego wynik jest daleki od rekordu życiowego, który wynosi 212,5 kilograma.

Miejski Klub Sportowy Wicher Kobyłka do walki o medale zgłosił również dwóch weteranów ? i obaj zdobyli medale.

Po tych zawodach sztab szkoleniowy Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego (PZKFiTS) ustali kadrę na pierwsze półrocze 2012 r. w poszczególnych grupach wiekowych, i myślę, że znajdą się w niej też zawodnicy MKS Wicher.

Nasi sportowcy będą mieli jeszcze okazję potwierdzić swoją formę na najbliższych zawodach, które odbędą się 19 listopada w Pomiechówku.