Cezary Zamana w Kobyłce

W sobotę w Kobyłce gościł Cezary Zamana, jeden z najlepszych polskich kolarzy. Gość uczestniczył w treningu miejscowej grupy kolarskiej RKS Family Active.

Spotkanie rozpoczęło się bez opóźnień, czyli o godzinie 11.00. Cezary Zamana zjawił się chwilę wcześniej, został świetnie zapowiedziany przez Dariusza Barańskiego, szefa całej grupy. Na spotkaniu obecny był również burmistrz Kobyłki Robert Roguski, który zachwalał gościa i nie szczędził pochwał pod jego adresem. Pan Cezary mówił głównie o szkoleniu młodzieży i o tym jak ważna jest praca u podstaw. Ciepło się wypowiadał o całej imprezie, chwalił świetną organizację. Na samej imprezie było wielu kolarzy od bardzo młodych po nieco starszych miłośników dwóch kółek.

Troszkę szkoda, że impreza była mało reklamowana na mieście, a ogłoszenie było jedynie na stronie internetowej Wichru. ZSP nr 3 był świetnie przygotowany na tą imprezę. Wspomniano również o sukcesach szkółki z Kobyłki. Bardzo dobrze, że młodzi ludzie mogą się szkolić i może kiedyś odnosić sukcesy na miarę Cezarego Zamany czy Czesława Langa. Na koniec Artur Żero, trener kobyłkowskiej szkółki wytłumaczył jak będzie wyglądał trening z mistrzem.

Później gość odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy, przebrał się i ruszył na trening ze wszystkimi kolarzami. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta tego znakomitego niegdyś kolarza, a obecnie szefa cyklu rajdów Mazovia Cup. Cieszy fakt, że kolarstwo w naszym regionie ma się coraz lepiej. Może kiedyś gościem takiego spotkania będzie wychowanek jednej z miejscowych grup…

Przemysław Kur