Charytatywnie „Razem dla Stasia”

Za nami Wielki Finał Charytatywnego Turnieju DeckenBau „Dzieci – Dzieciom, razem dla Stasia”, który to odbył się 2 marca 2019r. Droga do Finału prowadziła przez trzy turnieje eliminacyjne, rozegrane w Łosicach, Tłuszczu, Stanisławowie. O tym jak przebiegała impreza i samym celu turnieju „Dzieci – Dzieciom”, opowie organizator, Prezes Akademii Młodego Piłkarza GOOL – Jakub Szcześniak.

– 2 marca w Wołominie odbył się Turniej Charytatywny „Dzieci – Dzieciom, razem dla Stasia”. Opowiedz proszę jaki jest jego cel?
– Celem naszego turnieju była zbiórka funduszy na operację małego Stasia Kubiszewskiego, który urodził się  z wadą serca i bez szybkiej interwencji, nie będzie miał szans dożyć następnych wakacji. W tym miejscu zaznaczę, że Staś jest synem trenera Grzegorza, pracującego w naszej Akademii. To powoduje, że tegoroczna edycja, cyklicznego turnieju charytatywnego „Dzieci – Dzieciom, jest nam niezwykle bliska, wszelkimi siłami staramy się pomóc, tak by udało się uzbierać brakującą kwotę. Koszt operacji to 150 000 zł. Zapraszam wszystkich czytelników do odwiedzenia strony zbiórki dla Stasia www.siepomaga.pl/stasiowe-serduszko Każda pomoc jest dla nas na wagę złota, dlatego liczę, że zechcą Państwo wesprzeć naszą szlachetną inicjatywę.

– Opowiedz nam co działo się 2 marca na hali Zespołu Szkół nr 1 w Wołominie, jak przebiegał turniej finałowy ?
– Turniej rozpoczęliśmy o godz. 9:00, wówczas swoje mecze rozgrywały drużyny z roczników 2011/12 i 2009/10. Około godziny 13:30, rozpoczęła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród i medali. Zwycięzcą w roczniku 2011/12 okazała się drużyna AMP GOOL ze Stanisławowa Pierwszego. W kategorii 2009/10, nie miał sobie równych zespół AMP GOOL Warszawa Wola, który wyprzedził zespół z Łosic. Następnie do piłkarskiej walki przystąpili zawodnicy z rocznika 2007/08 i po niezwykle emocjonujących meczach, zwycięsko, z pucharem wyszła drużyna z Tłuszcza.
Najlepszym zawodnikiem turnieju(MVP) został wybrany gracz  z Tłuszcza – Szymon Przybysz. Serdecznie gratuluję naszej gwieździe i życzę wytrwałości w dążeniu do sukcesu. Dzięki naszym partnerom, widzowie podczas turnieju, mogli również skorzystać z darmowej waty cukrowej (Urodziny Marzeń), kupić gadżety Legii (Fundacja Legii), produkty ze sklepu Goolshop.pl, mogli dokonać nieodpłatnie pomiaru masy ciała i przeprowadzić konsultację dietetyczną (dietetyka2beWołomin), czy skorzystać z oferty cateringowej. Do naszej akcji przyłączyło się wielu sportowców i tak na licytacje i loterie fantowe, przedmioty przekazali min: Rękawice Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, Rękawice z podpisem W.Szczęsnego i Ł.Fabiańskiego. Koszulki i piłki Legii z podpisami pierwszej drużyny i wiele, wiele innych. Filmiki zachęcające do udziału w turnieju zamieścili min. K. Włodarczyk, M. Saganowski i M. Citko. Już teraz mogę powiedzieć, że licytacje pobiły rekordy. Sprawiliśmy, że bardzo dużo osób dowiedziało się o akcji, to skutkowało kolejnymi wpłatami na konto fundacji. Nasz klub, trenerzy i pracownicy zebrali 2 000 zł, które przekazaliśmy dla Stasia. To pokazuje, że jesteśmy jedną wielką piłkarską rodziną!
Specjalne podziękowania należą się wszystkim podmiotom zaangażowanym w Turniej, Wasze wsparcie było nieocenione i tak z całego serca dziękuję min. Współorganizatorom, czyli Staroście Powiatu Wołomińskiego, Burmistrzom Wołomina, Tłuszcza, Łosic, Wójtowi Nieporętu etc. Nie należy zapomnieć o naszych sponsorach, których wsparcie wydatnie przyczyniło się do sukcesu wydarzenia. Dziękuję przedstawicielom firmy DeckenBau – Sponsorowi Tytularnemu turnieju, firmie Skoda Auto-Wimar – Sponsorowi Głównemu i Sponsorom: Termisil Huta Szkła, Solarpharma, Woda Bystra, MZO Wołomin, czy Dyrektorowi ZS nr 1. Gratuluję i serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszym turnieju i dołożyli się do pomocy Stasiowi. Dobro wraca!
– Jak sam wspomniałeś jest to kolejna edycja turnieju charytatywnego „Dzieci – Dzieciom”, jak więc z perspektywy czasu oceniasz tę inicjatywę.
– Turniej Charytatywny „Dzieci – Dzieciom” to autorski projekt Akademii AMP GOOL, skupiający osoby związane z naszym Klubem Sportowym. Zależy nam na pokazaniu odpowiednich wzorców najmłodszym, tego, że warto pomagać i jak wiele satysfakcji niesie za sobą dobroczynność, w myśl zasady „pomagając innym, pomagasz i sobie”. Staramy się zmotywować do pomocy maluchy, rodziców, czy mówiąc ogólniej całą lokalną społeczność, skupioną całej Akademii. Jestem przekonany, że wysiłek wszystkich zaangażowanych osób w to nasze święto, przekłada się na konkretne efekty, które najlepiej oddaje uśmiech na twarzach ludzi, którym mogliśmy pomóc. Wiemy jak wiele jest jeszcze do zrobienia, dlatego staramy się pomagać i kształtować odpowiednie postawy, mając świadomość, jak ważna jest praca u podstaw. W naszej Akademii oprócz tego, że uczymy grać w piłkę nożną, uczymy zasada fair play, nie wywołujemy presji, przede wszystkim uczymy pomagać bo warto.
Serdecznie Dziękuję Panu za wywiad i poświęcony czas, mam nadzieję, że uda się zebrać brakujące fundusze. Gorąco zachęcam naszych czytelników do pomocy i zaangażowania się w akcję – www.siepomaga.pl/stasiowe-serduszko

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.