Ciężka przeprawa Marcovii, zwycięski finisz Huraganu

Piłkarze Marcovii Marki w 2 kolejce pokonali u siebie Sokół Serock 2:0 (0:0). Strzelcami bramek byli: w 67 min. Rafał Piwko z rzutu wolnego i w 79 min. Konrad Kowalski. W 2 kolejce IV ligi piłkarze Huraganu Wołomin pokonali na własnym stadionie Wkrę Żuromin 2:1 (0:1). Bramki dla wołominiaków strzelili: w 87 min. Arkadiusz Stępień z rzutu karnego i w 88 min. Jakub Zasadziński.

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach ligi okręgowej zanotował na swoim koncie zespół Marcovii Marki. Piłkarze tego klubu, jak już informowaliśmy, chcą w tym sezonie wywalczyć awans do IV ligi. Patrząc na skład personalny drużyny, na pewno mają na to olbrzymie szanse. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Dwa mecze – dwa zwycięstwa. Jednak, o ile w pierwszym spotkaniu z Wichrem w Kobyłce (wygrana Marcovii 3:0) wszystko poszło jak z płatka, o tyle w meczu z Sokołem Serock było już zdecydowanie ciężej. Goście od początku postawili szczelną obronę, przez którą markowiacy nie bardzo byli w stanie się przedrzeć. Było to widoczne szczególnie w pierwszej połowie, w której to Marcovia nie stworzyła na dobrą sprawę, poza strzałem Arkadiusza Kostrzębskiego w poprzeczkę w 17 min., żadnej groźniejszej sytuacji podbramkowej. A ponieważ również Sokół nie zagroził ani razu bramce gospodarzy, mecz w tej części był nieciekawym widowiskiem. Zdecydowanie bardziej interesująca była druga połowa. Piłkarze Marcovii ostrzej zaatakowali, do czego przyczyniło się wejście na boisko po przerwie Norberta Petasza. Także goście przeprowadzali sporadycznie niebezpieczne kontry, co tylko nadało atrakcyjności spotkaniu. Jednak bramki, ku ogromnej radości markowskich kibiców, zdobyli tylko gospodarze. Najpierw uczynił to Piwko w 67 min. strzałem z rzutu wolnego, a 12 minut później na 2:0 podwyższył Kowalski. Tak więc Marcovia zainkasowała następne 3 punkty, ale też niewątpliwie doświadczyła, że planowany marsz do IV ligi nie będzie wcale sprawą prostą.

Skład Marcovii: Matusiak – Zalewski (od 46 min. Petasz), Grodzki, Biernacki, Zieliński – Groszek, Kostrzębski, Ratke (od 84 min. Kosiński), K. Kowalski (od 83 min. Płócienniczak) – Piwko, Fijołek.

Pierwszy mecz zespołu Huraganu na własnym boisku w nowym sezonie zakończył się zwycięstwem. Przyszło ono jednak podopiecznym trenera Krzysztofa Gawary z najwyższym trudem i trzeba przyznać niezwykle szczęśliwie. Bowiem przez 80 minut piłkarze Huraganu grali bardzo nieporadnie, nie mogąc w żaden sposób przełamać obrony drużyny Wkry. Wołominiakom w tym czasie nie udało się stworzyć ani jednej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, nie licząc trzech groźnych strzałów Łukasza Rossy i jednego w wykonaniu Arkadiusza Stępnia. Zespół Wkry natomiast, oprócz strzelenia gola w 24 min., miał jeszcze dwie znakomite okazje do podwyższenia wyniku na początku drugiej połowy. Na szczęście ich nie wykorzystał. Dopiero w ostatnich 10 minutach Huragan zaatakował z dużą determinacją i pod bramką gości zaczęło się robić coraz goręcej. Szturm ten przyniósł 2 gole w samej końcówce i upragnione zwycięstwo. Autorami ich byli: Stępień (z rzutu karnego) i Zasadziński. Miejmy nadzieję, że ta szczęśliwa wygrana wpłynie mobilizująco na naszych zawodników i w następnych meczach pokażą oni o wiele lepszą grę. Obecnie Huragan zagra dwa razy na wyjeździe: 26 sierpnia z MKS Mława i 29 sierpnia z Victorią Sulejówek (na stadionie Drukarza w Warszawie o godz. 16 00).

Skład Huraganu w meczu z Wkrą Żuromin: Puczyński – Godlewski, Górski, Dudek, Rogowski (od 27 min. Tokarz) – Rakowski (od 70 min. Jarzębski), Rossa, Więch (od 46 min. A. Pazio), Michalski – Stępień, Kozłowski (od 46 min. Zasadziński).

Liga okręgowa 2009/2010, grupa: Warszawa I