Ćwierć wieku „Tęczy”

Ćwierć wieku „Tęczy”

Klub Seniora „Tęcza”, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce, obchodził 25-lecie swojej działalności. Obchody 25-lecia Klubu Seniora „Tęcza” były potwierdzeniem, że klub od lat pełni ważną rolę w życiu kulturalnym Kobyłki, pozostając miejscem spotkań, aktywności i integracji kolejnych pokoleń seniorów.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli samorządu i lokalnych instytucji. Wśród obecnych znaleźli się m.in. burmistrz Kobyłki Konrad Kostrzewa, zastępczyni burmistrza Paulina Tlaga, sekretarz miasta Wojciech Reutt, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Wołominie Artur Rola, radni miejscy, przedstawiciele jednostek działających na terenie miasta oraz reprezentantka Kobyłkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elżbieta Wierzbicka. W wydarzeniu uczestniczyła również Karina Jaźwińska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wołomińskiego.

Ludzie, którzy tworzyli historię klubu

Szczególne podziękowania skierowano do Renaty Kłos, prezes Klubu Seniora „Tęcza”, za wieloletnie zaangażowanie i konsekwentną pracę na rzecz rozwoju tej społeczności. Wyrazy uznania otrzymały także Cecylia Załuska, Teresa Antoniuk i Danuta Wojtyra – członkinie klubu obecne w nim nieprzerwanie od momentu powstania.

Podczas jubileuszu zaprezentowano materiał fotograficzny dokumentujący 25 lat działalności „Tęczy”: wspólne wyjazdy, spotkania, występy artystyczne i codzienne życie klubu, które przez lata budowało trwałe relacje i poczucie wspólnoty.

Muzyka, taniec i sceniczne emocje

Część artystyczną wydarzenia wypełniły występy muzyczne Mirosława Deredasa oraz zespołu Z PRL-u Band. Szczególne wrażenie na uczestnikach zrobił pokaz walca wiedeńskiego w wykonaniu Hanny Boratyńskiej – seniorki Klubu „Tęcza” – oraz jej partnera Michała Galickiego

Więcej informacji z Kobyłki

Burmistrz Kobyłki z absolutorium i wotum zaufania za 2025 rok

Burmistrz Kobyłki z absolutorium i wotum zaufania za 2025 rok

Rada Miasta Kobyłka udzieliła burmistrzowi Konradowi Kostrzewie absolutorium z wykonania budżetu za 2025 rok oraz wotum zaufania. Decyzje zapadły podczas sesji, na której [...]
0 komentarzy
Żaneta Rechnio i Wioletta Wiśniewska wyróżnione tytułem „Powiatowy Profilaktyk Roku 2025”

Żaneta Rechnio i Wioletta Wiśniewska wyróżnione tytułem „Powiatowy Profilaktyk Roku 2025”

Tytuł „Powiatowy Profilaktyk Roku 2025” trafił w tym roku do dwóch osób pracujących na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin. Wyróżnienie otrzymały ex aequo [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Upały. Zmiany w organizacji pracy Urzędu Miasta i PSZOK

Kobyłka – Upały. Zmiany w organizacji pracy Urzędu Miasta i PSZOK

W związku z utrzymującą się falą wysokich temperatur oraz koniecznością zapewnienia bezpiecznych warunków pracy pracownikom wykonującym obowiązki służbowe, informujemy o czasowych zmianach godzin [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Kobyłka – Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Każdy właściciel nieruchomości posiada indywidualny numer rachunku bankowego, przeznaczony do wnoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Prosimy o terminowe regulowanie należności na przypisany [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Preparat odstraszający dziki

Kobyłka – Preparat odstraszający dziki

Informujemy o rozmieszczaniu na terenie Miasta dyspenserów z preparatem odstraszającym dziki. Są to małe pojemniki zawieszone na drucianych zawieszkach, umieszczane w miejscach bytowania [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.