Cztery medale na Pucharze Polski kickboxerów Wichru Kobyłka

Kickboxerzy Wichru Kobyłka zdobyli, w silnie obsadzonym turnieju, cztery medale. Elżbietę Gerc wybrano najlepszą zawodniczką imprezy. Podopieczni Grzegorza Engela swoim występem potwierdzili przynależność do polskiej czołówki w tej dyscyplinie.

Do Starachowic zjechało 220 zawodników z całej Polski i Europy. MKS Wicher Kobyłka reprezentowało na tym turnieju czterech zawodników: Elżbieta Gerc (juniorka w kategorii do 60 kg), Kamil Ruta (senior – 60kg) oraz juniorzy Patryk Kuryłek (57 kg) i Rafał Sitek (52kg).

? Zaczęliśmy od soboty rano drugą walką turnieju Kamila Ruty. Nasz zawodnik wygrał stosunkiem 3:0 z reprezentantem Warszawy ? opowiada Grzegorz Engel, trener kobyłkowskich kickboxerów.

Przeciwnik Kamila był dwa razy liczony w pierwszej i drugiej rundzie.

Następną walkę z reprezentantem UKS Grajewo również Kamil wygrał stosunkiem 3:0. Dopiero w półfinale uległ przeciwnikowi z Palestry Warszawa. W ostatecznym rozrachunku w tym turnieju Kamil Ruta zajął trzecie miejsce wracając do Kobyłki z brązowym medalem. Do sukcesu kobyłkowskiej drużyny dołączyła płeć piękna. Elżbieta Gerc po wygranych w dwóch ? trwających po trzy rundy każda ? ciężkich pojedynkach, zdobyła Międzynarodowy Puchar Polski. W jej ślady poszedł Patryk Kuryłek, który również zdobył Otwarty Puchar Polski.

Następnym wielkim wojownikiem okazał się Rafał Sitek zdobywając drugie miejsce (srebrny medal). MKS Wicher Kobyłka w klasyfikacji medalowej zajął siódme miejsce na 60 drużyn.

? W mojej ocenie ? jako trenera ? przed nami bardzo dużo pracy, gdyż płaszczyzny sportowe, na których obecnie się poruszamy (formuły K-1, low kick, Muay Thay) wymagają dodatkowej pracy, chociażby na siłowni ? przekonuje Grzegorz Engel

? Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom osiągniętych sukcesów. Obecnie ? od stycznia do kwietnia 2013 roku ? mamy już na swoim koncie ponad 30 cennych medali i pucharów. Przed nami, za tydzień, Mistrzostwa Polski Seniorów w Pułtusku na które jadą również cztery osoby: Marcin Krawczyk, Marcin Gajcy, Kamil Ołdakowski i Damian Giera. Następnie ? za dwa tygodnie ? czekają nas Mistrzostwa Polski w formule kick light w Starachowicach. Na tych mistrzostwach będę wyłaniał, jako trener kadry narodowej, najlepszych zawodników z całej Polski do kadry, która we wrześniu będzie brała udział w Mistrzostwach Europy juniorów w Krynicy Górskiej. Chciałbym przy tej okazji podkreślić, iż po raz pierwszy Polska jest organizatorem Mistrzostw Europy. Patronat nad zawodami objęła Joanna Mucha, Mister Sportu ? dodaje trener Engel.

Kickboxerzy przygotowują się również do Mistrzostw Świata, które odbędą się w listopadzie w Ankarze w Turcji.

? W tych zawodach duże szanse na dobre miejsca ma Kamil Ruta i Marcin Krawczyk, którzy mają już zapewnione miejsce w polskiej reprezentacji ? podkreśla Grzegorz Engel. ? Reszta naszego zespołu musi przejść kwalifikacje. Zobaczymy kto jeszcze z naszych zawodników dołączy do kadry ? dodaje.