Dąbrówka dzieli się krwią

Ponad 12 litrów krwi zebrano podczas akcji ? Oddaj krew- uratuj komuś życie?, która odbyła się 2 grudnia br.

Akcję  krwiodawstwa po raz pierwszy w gminie Dąbrówka zorganizowali Wójt Gminy ? Radosław Korzeniewski oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Mieszkańcy gminy Dąbrówka, choć nie tylko , ponieważ mieliśmy także grupę z okolicznych gmin ,  ochotników z Warszawy, którzy specjalnie przyjechali by móc i wziąć udział w akcji,  wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem oraz wrażliwością na potrzeby bliźniego. Do udziału w zbiórce krwi  zgłosiło się 46 osób, z czego krew oddało 27 dawców. Pozwoliło to na zebranie 12.420 ml krwi. Warto podkreślić, że połowa uczestników to osoby, które po raz pierwszy wzięły udział w zbiórce krwi.
– To krwiodawcy i społecznicy, którzy zawsze pomagają  w różnych przedsięwzięciach, są największą siłą tego typu akcji. To wielki dar serca dla innych, którzy potrzebują  pomocy ? podkreślał Wójt Gminy Radosław Korzeniewski, jednocześnie dziękując Wszystkim. – Składam najszczersze podziękowania i wyrazy szacunku wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel i stawili się w punkcie przy Urzędzie Gminy w Dąbrówce. Proszę  przyjąć najszczersze wyrazy uznania  za nadzwyczajne zaangażowanie. Państwa udział w akcji wzmacnia wiarę w ludzi, pokazuje, że w codziennej krzątaninie nie pozostajemy obojętni na potrzeby innych.
– Jestem bardzo zadowolona z akcji , proszę o powtórzenie latem. Zachęcam wszystkich do oddawania krwi ? to nic nie boli, było miło i sympatycznie ? stwierdziła tuż po samym pobraniu,  pani Aleksandra Lorenc.
Wszystkim i każdemu z osobna serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. To dzięki Państwa wsparciu udało się  przeprowadzić akację  sprawnie i w miłej atmosferze. Podziękowania należą się  również  wielu innym życzliwym osobom.  Wspólnymi siłami możemy naprawdę wiele, możemy ocalić czyjeś życie! – czytamy na stronie UG Dąbrówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.